Челси навакса три гола пасив и измъкна точка от Уест Бромич (ВИДЕО)

Победата продължава да се изплъзва на тима на Франк Лампард

Челси не успя да спечели във втори пореден мач в Премиър лийг, след като направи 3:3 с Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс". Супер скъпата селекция на Франк Лампард изоставаше с три гола на почивката след фрапантни грешки в защита.  Маркос Алонсо и Тиаго Силва направиха фрапантни грешки при първите два гола, реализирани от Калъм Робинсън (4`, 25`). При третия гол отбраната на лондончани колективно не се справи с един корнер пред вратата на Кабайеро, а Рийс Джеймс покри засадата, за да може Кайл Бартли (27`) да се разпише. След почивката Челси заигра доста по-добре и Мейсън Маунт (55`) и Калъм Хъдсън-Одой (70`) намалиха, а в добавеното време Тами Ейбрахам изравни и донесе четвърта точка на лондончани от началото на сезона.

Лондончани стартираха активно, но още в четвъртата минута допуснаха грешка в отбраната. Алонсо игра лошо с глава, което даде шанс на Перейра да намери с хубаво подаване Робинсън отляво. Нападателя влезе в наказателното поле и стреля по земя в далечния ъгъл. Кабайеро не реагира добре - 1:0 за домакините.

Челси опита да реагира мигновено и в следващите десетина минути играчите на Лампард пропуснаха три чудесни възможности да изравнят. Първо, силен удар на Хавертц от границата на наказателното поле бе избит от Джонстън. След това центриране на Рийс Джеймс стигна до Ейбрахам на далечната греда, но нападателят стреля доста неточно отблизо. В 15-ата минута удар от въздуха на Вернер от около 12 метра разтресе напречната греда.

Вместо да изравни, Челси допусна втори гол след нова груба грешка в защита. Този път Тиаго Силва не успя да си спре топката след подаване на Ковачич, което даде шанс на Робинсън да овладее, да напредне и да стреля под Кабайеро - 2:0.

Само две минути след резултатът стана катастрофален за гостите, които допуснаха трети гол. Перейра изпълни корнер отляво, топката стигна до Фърлонг, който продължи напред с глава. Рийс Джеймс покри засадата, а Кайл Бартли от пет метра обърна топката в далечния ъгъл за 3:0.

На почивката Лампард предприе двойна смяна. Рийс Джеймс и Матео Ковачич отстъпиха местата си на Сесар Аспиликуета и Калъм Хъдсън-Одой.

В 55-ата минута Мейсън Маунт намали след много хубав изстрел от около 30 метра, след който топката придоби много интересна парабола - 3:1. Това даде импулс на гостите и малко след това Сам Джонстън изби опасен удар на Хавертц.

В 70-ата минута лондончани разиграха много добре. Вернер задържа пред наказателното поле, след което пусна към Хъдсън-Одой, който направи страхотно двойно с Хавертц и стреля в далечния ъгъл - 2:3.

Лампард предприе още по-голям риск, след като извади Силва и пусна Жиру, а Челси заигра с трима в защита.

Натискът на гостите даде резултат в добавеното време. Хубав изстрел на Вернер бе избит в корнер, след който Робсън-Кану не изчисти добре. Маунт стреля, а Джонстън изби, но Тами Ейбрахам довкара отблизо. ВАР провери попадението за евентуална игра с ръка на Хавертц, но такава не бе отсъдена и голът остана - 3:3.