ОГРОМНА ДРАМА НА "ИВАЙЛО"! ЦСКА се спаси от загуба с гол от засада в 93-та минута (СНИМКИ+ВИДЕО)

Евробоецът ни срещна сериозна съпротива от аутсайдера в Efbet лига

Етър и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в сблъсъка помежду им от 8-ия кръг на efbet Лига.

"Армейците" трябваше да се връщат в мача от 0:2 на почивката, след като "болярите" изиграха почти перфектно първо полувреме и изградиха солиден аванс след първите 45 минути.

Момчетата на Стамен Белчев обаче успяха да се доберат до точката в добавеното време на мача, с което оставиха в актива си само една загуба от началото на сезона, но вече изостават с пет точки от лидера Локомотив (Пловдив)

Първото полувреме беше изпълнено с доста опасни положения пред двете врати. "Червените" поеха инициативата още от първите минути на срещата. В 10-ата минута топката вече бе във вратата на Етър, но попадението на Томи Юрич бе отменено заради засада.

Само минута по-късно Юрген Матей игра с ръка в наказателното поле и подари дузпа на "виолетовите" след пробив на Боруков. С изпълнението от бялата точка се нагърби Милчо Ангелов, който не сгреши и изведе Етър напред в резултата.

След половин час игра в рамките на 60 секунди и двата отбора нацелиха греда. Първо Томи Юрич отправи страхотен пас към Санкаре, който шутира незабавно, но мощният му удар уцели страничния стълб на вратата на Анатоли Господинов. Само минута по-късно страни Преслав Боруков проби "червената" защита и шутира силно, оставяйки Бусато безпомощен, но гредата отново се намеси.

В самия край на първата част новото попълнение на Етър - Алдаир Ферейра, напредна в наказателното поле на "червените" и стреля по диагонала от далечна дистанция, матирайки Бусато.

След час игра авансът на Етър бе намален. "Виолетовата" отбрана остави Тиаго да настигне центрирането на Амос Юга. Напълно необезпокояван, португалецът изпрати топката в мрежата на Анатоли Господинов и върна едно попадение.

​В 70-ата минута Пламен Гълъбов притесни "червения" щаб и феновете на тима, след като бе изнесен на носилка, а малко по-късно бе изведен от стадиона с линейка. ЦСКА вече има проблеми в дясната зона на защитата, тъй като Иван Турицов е трайно контузен.

Дълбоко в добавеното време Яни Пехливанов си изкара втори жълт картон след нарушение срещу Брадли Мазику и остави отбора си да доиграе мача с човек по-малко. При изпълнението на пряк-свободния удар се стигна до разбъркване, при което Ахмедов се оказа на позиция за изстрел и изравни за 2:2, но повторенията показаха, че нападателят на "армейците" е категорично в положение на засада.

Така ЦСКА събра 13 точки на четвъртото място, докато Етър остава на последното място, но вече с една точка в актива си.

Етър - ЦСКА 2:2
1:0 Ангелов 12
2:0 Ферейра 45
2:1 Тиаго 62
2:2 Ахмедов 90+2

Стартови състави:

Етър: Господинов, Ферейра, Кацаров, Купенов, Станев, Иванов, Ангелов, Крачунов, Боруков, Пехливанов, Добрев

ЦСКА: Бусато, Антов, Гълъбов, Матей, Жеферсон, Кери, Санкхаре, Кейта, Мазику, Тиаго, Юрич

90+6 - Край на мача!

90+6 ЦСКА беше на сантиметри от успеха! Белтраме овладя топката в наказателното поле и стреля мощно в близкия ъгъл, но Господинов с феноменално спасяване запазва равенството!

90+2 ГОООЛ за ЦСКА! Ахмед Ахмедов отбелязва за 2:2 в последните минути на двубоя след изпълнение на пряк-свободен удар и нападателят се оказа на най-добрата позиция в наказателното поле! Тв повторенията след попадението обаче показаха, че нападателят категорично се намира в положение на засада.

91 - Червен картон за Яни Пехливанов! Капитанът на домакините получава втори жълт картон след нарушение срещу Мазику и Етър ще завърши мача с 10 души.

87 - Ахмедов и Господинов влязоха в сблъсък, което води до жълт картон за нападателя на гостите

80 - Удар на Белтраме със странична ножица, но изстрелът му е много неточен!

62 - ГОООЛ за ЦСКА! Дълъг пас зад защитата намери Тиаго, който изскочи от втора позиция и лек досег до нея обърка Господинов и кълбото влезе в мрежата!

52 - Поредица от отлични шансове пред ЦСКА! Първо Матей стреля с глава, Господинов спаси, а след това футболистите в червено имаха шанс да направяр добавка, но бе вдигнат и флага за засада

46 - Начало на второто полувреме

45+2 Край на първата част!

45+1 ГООООЛ за Етър! Алдир Ферейра отбеляза второ попадение за домакините след изключителна индивидуална игра и изстрел в далечния ъгъл, като Бусато нямаше шанс да спаси!

41 - Отличен шанс пред Мазику, който се озова очи в очи с Господинов, но опитът му да прехвърли топката над него не сполучи!

31 - Греда и за Етър! Боруков също е спрян от лявата греда, но този път на ЦСКА!

30 - Греда за ЦСКА! Юрич спря центриране отляво и върна към Санкхаре, който от границата на наказателното разтресе левия стълб на Господинов

29 - Удар на Кейта без подготовка, който лети високо над вратата

19 - Мощен удар на Кери от свободния удар, но топката лети встрани

18 - Пехливанов влезе остро в краката на Кейта, а бранителят на Етър вече има един жълт картон. Съдията за момента не мисли да го санкционира за втори път.

15 - Удар на Тиаго от пряк-свободен удар, топката рикошира и излезе в ъгло удар!

12 - ГОООЛ за Етър! Домакините повеждат след точно изпълнение на Ангелов!

11 - Дузпа за Етър! Боруков проби отляво и навлезе в наказателното поле, където топката се отби от Матей!

10 - Юрич праща топката във вратата на Етър, но страничният съдия е вдигнал флага си за засада

8 - ЦСКА определено показва по-активна игра и се опитва да покаже начален натиск