ЛОШО! Гълъбинов се контузи при тежка загуба от Милан (ВИДЕО)

Рафаел Леао вкара два гола за "росонерите", тимът му се изравни по точки с Аталанта на върха в класирането

Андрей Гълъбинов се контузи, а тимът му Специя загуби с 0:3 гостуването си на Милан от третия кръг на Серия "А". Българинът беше заменен принудително половин час след началото на двубоя. По всяка вероятност става въпрос за мускулен проблем.

Рафаел Леао (57, 78) и Тео Ернандес (76) вкараха головете за "росонерите" на “Джузепе Меаца”. Милан пък се изравни по точки с Анаталта на върха в класирането. Двата тима имат по 9.

В 9-ата минута Гълъбинов направи добър пробив по десния фланг, но неговият пас не намери никого от съотборниците му. Малко след това Диас отправи слаб изстрел, който не беше проблем за Рафаел. В 21-ата минута Давиде Калабрия за малко да си вкара автогол, но Джанлуиджи Донарума успя да избие.

В 39-ата Коломбо стреля с глава, а топката мина над вратата. До края на полувремето Диас и Салемакерс също се отчетоха с пропуски за домакините, а Донарума отрази шут на Даниеле Верде.

В 50-ата минута Диас стреля от границата на наказателното поле, но неточно. В 57-ата резервата Хакан Чалханоглу центрира от фаул, а Леао прати топката в мрежата за 1:0. В 66-ата появилият се от пейката Кевин Агудело стреля, но Донарума спаси. В 71-ата Йенс Петер Хауге дебютира с червено-черната фланелка, след като замени Диас.

Четвърт час преди края Тео Ернандес проби в наказателното поле на Специя и нанесе неспасяем удар, удвоявайки преднината на своя отбор. Само две минути по-късно Рафаел Леао вкара второто си попадение в срещата, след като засече подаване на Франк Кеси от непосредствена близост до вратата на Специя.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1