УЧИТЕЛЯТ НАДХИТРИ УЧЕНИКА: Сити излъга Арсенал в дербито (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ на Гуардиола удариха „топчиите“ на Артета с гол на Стърлинг

Манчестър Сити спечели дербито с Арсенал от петия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите“ се наложиха у дома с минималното 1:0 след гол на Рахим Стърлинг преди почивката и така се върнаха на победния път, след като взеха само точка от предните два кръга.

Наставникът им Хосеп Гуардиола се изправи срещу своя бивш асистент Микел Артета и успя да го надхитри, въпреки че не можеше да разчита на контузените Кевин де Бройне и Габриел Жезус.

В състава на Арсенал също имаше кадрови проблеми, защото в лазарета останаха шестима играчи, а за капак на загрявката Роб Холдинг получи травма и трябваше да бъде заменен в стартовия състав от Давид Луис.

В началните минути на срещата, играна на „Етихад“, двата отбора бяха предпазливи, макар че домакините имаха териториално предимство.

Головите положения обаче на практика липсваха до средата на първата част, когато „небесносините“ нанесоха решителния си удар.

Те организираха една чудесна атака, при която Рияд Марез проби по фланга и подаде към Серхио Агуеро, който продължи към Фил Фодън.

Последният се справи с Ектор Бейерин и отправи удар, който бе спасен от Бернд Лено, но после Стърлинг реализира чрез добавка – 1:0.

Скоро след попадението и „топчиите“ бяха близо до такова, защото Бакайо Сака проби отлично и остана сам срещу Едерсон, ала вратарят блесна с инстинктивно спасяване.

Последваха опити на Вилиан и Марез, а в 35-ата минута Агуеро изведе Фодън и Лено също трябваше да демонстрира класа, за да опази вратата си.

Не след дълго Едерсон отново бе тестван от Сака, след двойно подаване с Пиер-Емерик Обамеянг, но вратарят на „гражданите“ не трепна.

После той отрази и удар на Обамеянг, който се озова сам срещу него, така че в крайна сметка полувремето приключи при резултат 1:0 в полза на домакините.

След почивката головите положения бяха далеч по-малко, тъй като Манчестър Сити овладя инициативата с множество къси подавания и почти не позволи на Арсенал да застраши Едерсон.

В средата на втората част Давид Луис можеше да си вкара автогол след прострелно центриране отдясно.

„Небесносините“ обаче не изпуснаха контрола до самия край и така спечелиха много ценна победа.

След нея те вече имат 7 точки, с 2 по-малко от Арсенал, който записа второ поредно поражение далеч от дома във Висшата лига, след като в предишната си визита отстъпи пред шампиона Ливърпул с 1:3.

Манчестър Сити – Арсенал 1:0
1:0 Рахим Стърлинг 23

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРСЕНАЛ: Лено, Бейерин, Луис, Габриел, Тиърни, Джака, Себайос, Вилиан, Пепе, Сака, Обамеянг;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър, Диас, Аке, Кансело, Родриго, Марез, Фоудън, Бернанрдо Силва, Стърлинг, Агуеро;