НОВА СЕНЗАЦИЯ В ИСПАНИЯ: Барса падна от Хетафе! (ВИДЕО)

Каталунците последваха примера на Реал и загубиха с 0:1

Втора голяма изненада донесе съботната програма от испанската футболна „Ла Лига“.

След като по-рано през деня Реал (Мадрид) загуби у дома от новака Кадис с 0:1, сега и Барселона отстъпи със същия резултат при визитата си на Хетафе.

Домакините спечелиха с гол от дузпа след почивката, а по този начин събраха 10 точки и изпревариха с три каталунците на Роналд Куман.

Нещо повече, отборът на Хетафе се изравни на върха с Реал, Кадис и Гранада, записвайки първи успех над Барса от 2011 г. насам.

Срещата започна мудно и двата отбора не успяха да стигнат до голови ситуации в първите 20 минути. Точно след изтичането им Лионел Меси стреля силно, но нацели гредата.

Малко след това отново аржентинецът центрира от статично положение, а Клеман Лангле засече, но вратарят Давид Сория спаси.

После Антоан Гризман се озова сам срещу вратаря, но стреля над гредата, а 5 минути преди почивката Ален Ниом удари с лакът в лицето Меси, но се размина с картон.

Така почивката дойде при нулево реми, ала 10 минути след началото на второто полувреме Хетафе получи дузпа за нарушение в пеналта на Френки де Йонг. Зад топката застана Хайме Мата и я прати в мрежата, за да открие резултата в срещата.

Наставникът на гостите направи двойна смяна в опит да промени нещата и в 62-ата минута на терена се появиха Ансу Фати и Фелипе Коутиньо, вместо Усман Дембеле и Педри.

Малко след това Меси центрира и Жерар Пике стреля с глава, но над целта, а в 66-ата минута Фати падна в наказателното поле след единоборство с Алан Ниом, ала дузпа не последва.

ХЕТАФЕ - БАРСЕЛОНА 1:0

1:0 Хайме Мата 56, дузпа

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХЕТАФЕ: 13. Сориа, 18. Арамбари, 2. Джене (к), 3. Кабако, 15. Куку, 23. Кучо, 20. Максимович, 7. Хайме Мата, 12. Ниом, 17. Оливера, 22. Суарес;

БАРСЕЛОНА: 13. Нето, 20. Сержи Роберто, 3. Пике, 15. Лангле, 2. Дест, 5. Бускетс, 21. Де Йонг, 16. Педри, 10. Меси (к), 11. Дембеле, 7. Гризман;