Ботев и ЦСКА 1948 се занулиха във Враца, Чочев се завърна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победната серия на гостите приключи, домакините удариха греда

Отборите на Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 завършиха с равенство 0:0 срещата помежду си от 9-ия кръг на футболната efbet Лига.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като имаха по-чистите положения в мача, а и удариха греда, докато гостите бяха без двамата си капитани - Мартин Камбуров и Галин Иванов.

Добрата новина от двубоя, игран на стадион „Христо Ботев“ във Враца, е завръщането в игра след почти двугодишно отсъствие на национала Ивайло Чочев.

Халфът се появи като резерва през второто полувреме, след като за последно бе на терена с екипа на България през месец февруари на миналата година.

Неговите съотборници създадоха първата опасност в срещата, веднага след изпълнението на началния удар, но Лазар Марин стреля над вратата.

В 24-ата минута неточен бе и Сашо Александров, а отговорът на домакините дойде веднага след това. След грешка на Наумов, който напусна наказателното поле да изчисти, но прати топката в краката на Том.

Бразилецът отправи отличен прехвърлящ удар с левия крак, но късметът не бе на негова страна, тъй като топката тупна в земята, след което се отби в напречната греда и излезе в аут.

Така почивката дойде без попадения, а след нея двата тима си размениха по един удар и през целия мач нанесоха общо 3 точни, два от които на Ботев.

В 63-ата минута Гущеров пропусна най-чистото положение за ЦСКА 1948, след като бе изведен сам срещу вратаря и стреля покрай гредата.

Пет минути по-късно домакините също пропиляха страхотна възможност. Даниел Генов изведе чудесно Атанас Зехиров зад гърба на защитата и той трябваше само да подаде към Петър Атанасов, но го направи твърде силно.

В крайна сметка двата отбора поделиха точките и Ботев (Враца) остана с 12, изоставайки с една от ЦСКА 1948 във временното класиране.