ШАМАР ЗА ЦСКА! Клуж дойде, видя и победи "червените" насред София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Грешка при ъглов удар и много спорна дузпа донесоха разликата, Али Соу тотално разочарова

Победната серия на ЦСКА в Лига Европа приключи в първия мач от груповата фаза, след като румънският Клуж победи „червените“ с 2:0 насред София.

„Армейците“ изиграха силно първо полувреме и бяха подкрепяни мощно от над 12 000 зрители на Националния стадион „Васил Левски“, но не можаха да се възползват от шансовете си.

След почивката те получиха гол с глава след корнер, а после и още един, след спорна дузпа, така че поредицата им от 4 успеха на международната сцена приключи в четвъртък вечер.

ЦСКА започна много добре срещата и имаше инициативата през цялата първа част.

Още в началото вратарят на гостите трябваше да се намесва решително след силен удар на Георги Йомов по диагонала в 3-ата минута.

В 6-ата пък Али Соу пресече една лошо върната към стража топка, след което опита удар от малък ъгъл, но Кристиан Балградеан успя да спаси.

„Червените“ продължиха да диктуват събитията на терена, подкрепяни мощно от публиката на Националния стадион. В 32-ата минута те имаха числен превес в половината на гостите, но подаването на Йомов към Соу бе пресечено от защитник.

Клуж осъществи първата си добра атака чак в последната минута на първата част, ала първо Юрген Матей, а после и Брадли Мазику се намесиха добре, така че почивката дойде при нулево равенство.

Преди нея румънците отправиха едва два удара към вратата на Густаво Бусато, който трябваше да спасява само единия от тях и не бе затруднен.

Скоро след паузата обаче вратарят на „червените“ бе безпомощен, тъй като в 53-ата минута Марио Рондон засече с глава едно центриране от корнер и откри резултата в полза на Клуж.

Попадението даде самочувствие на гостите и те заиграха по-добре, но въпреки това ЦСКА имаше две добри възможности да изравни.

Те обаче бяха пропилени с лека ръка от Али Соу, който първо не успя да намери Йомов при една контраатака, а после не съумя да си спре топката, след като бе изведен сам срещу вратаря на Клуж.

Това се оказа решаващо, защото в 72-ата минута гостите получиха спорна дузпа след единоборство в наказателното поле на ЦСКА.

Чиприан Дяк застана зад топката и хладнокръвно я прати във вратата на Бусато, за да удвои аванса на Клуж.

Наставникът на „армейците“ Стамен Белчев отговори с двойна смяна, но това не доведе до очаквания резултат.

Малко преди края се стигна до спречкване между футболисти от двата отбора на терена, което приключи с два жълти картона.

Срещата пък завърши с победа за гостите, показали страхотна ефективност в атака, за разлика от Али Соу, който за пореден път разочарова във важните моменти.

ЦСКА - КЛУЖ 0:2
0:1 Марио Рондон 53
0:2 Деац 74, дузпа

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА:
1. Бусато, 18. Мазику, 2. Матей, 26. Антов, 15. Вион, 20. Тиаго, 21. Юга, 21. Синклер, 13. Санкаре, 30. Йомов, 22. Соу;

КЛУЖ: 34. Балградеан, 16. Сушич, 55. Пауло Винисуис, 3. Бурча, 45. Камора, 10. Дяк, 28. Хобан, 8. Джокович, 7. Паун, 22. Дебелюх, 99. Рондон;

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ МАЧА С ЧАТ-КОМЕНТАР, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

90+3 Край на мача! Клуж победи ЦСКА с 2:0 в първия мач от груповата фаза на Лига Европа и прекъснаха серията от 4 победи на "армейците" на международната сцена.

90+2 Жълт картон за Валентин Антов, който блъсна съперник, опитващ се да му попречи да изпълни свободен удар в своята половина.

90 - Три минути добавено време на мача.

86 - Амос Юга стреля от 20-ина метра, но над целта.

83 - Още една смяна в Клуж - Перейра вместо Паун.

82 – Два жълти картона, по един за всеки отбор. Резервата на гостите Кипчу се спречка с Вион след единоборство – и двамата са предупредени официално.

81 - Центриране на Клуж, но Бусато боксира уверено.

80 - Двойна смяна в ЦСКА. Йомов и Тиаго отстъпват местата си на Енрике и Белтраме.

78 - Първа смяна в Клуж. Голмайсторът Дяк е заменен от Кипчу.

74 – ГОЛ ЗА КЛУЖ – 0:2. Чиприан Дяк реализира отсъдената дузпа и гостите вече имат аванс от два гола на „Васил Левски“.

72 – Дузпа за Клуж! Тя е много спорна и бе отсъдена за единоборство на Амос Юга в наказателното поле, при което и самият той бе задържан.

71 - Санкаре изрази бурно недоволството си и изрита бутилка с вода, а после и една чанта до резервната скамейка, след като напусна терена.

70 - Втора смяна в ЦСКА. Ахмед Ахмедов вместо Санкаре. ЦСКА ще играе с двама в атака до края на мача.

69 - Али Соу пропиля отлична възможност! Нападателят бе изведен в коридор зад гърба на защитата на Клуж, но не успя да поведе добре топката и я прати в аут.

67 - След попадението си гостите заиграха по-добре и задържат повече топката, което отваря пространства за контраатаки на ЦСКА. При една такава Али Соу можеше да изведе Йомов на чиста позиция, но сгреши с подаването.

64 - Вион е фаулиран на около метър от тъчлинията, центрирането на Кейта обаче не доведе до опасност пред вратата на Клуж.

63 – Първа смяна в двубоя. Синклер отстъпва мястото си на Кейта в състава на ЦСКА.

60 - Първият жълт картон в срещата е за Георги Йомов от ЦСКА заради тактическо нарушение в средата на терена, с което той спря опасна контраатака на гостите.

58 - Сега нападението на ЦСКА е спряна заради нарушение на Синклер в атака.

56 - Тиаго стреля от над 20 метра, последва рикошет и корнер за ЦСКА. След изпълнението на Тиаго се стига до още един ъглов удар за домакините.

55 - Грешка в "червената" защита, която не бе добре подредена и позволи на Джокович да стреля необезпокояван, но ударът му от границата на наказателното поле премина високо над вратата.

53 - ГОЛ ЗА КЛУЖ - 0:1! Марио Рондон засече с глава центрирането от корнер и прати топката в мрежата на Бусато!

52 - Удар от дистанция на румънците, рикошет и корнер в тяхна полза.

51 - Контраатака на ЦСКА. Соу подаде към Йомов, който видя Санкаре, но след това защитник на гостите пресече подаването.

50 - Атака на Клуж по фланга. Мазику бе преодолян, но Антов го подсигури и изчисти в корнер. След ъгловия удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но защитата се справи.

46 - Корнер в полза на ЦСКА, защитник в жълто чисти в тъч.

46 - Начало на второто полувреме, няма промени в двата състава.

45+1 Край на първото полувреме - 0:0! ЦСКА бе по-добрият отбор на терена, но не успя да пробие румънската защита до почивката. Ето и статистиката след първата част:

45 - Една минута добавено време за първата част.

45 - Първа добра атака на гостите, Матей застана добре и блокира опита за удар, а после Мазику отне майсторски и ЦСКА имаше шанс за контраатака, ала Йомов бе изпреварен.

43 - Тиаго пробва удар от дистанция, но неточно.

41 - Гостите са се наредили в и около наказателното си поле, разчитайки единствено на здрава защита и контраатака. Йомов центрира отляво, но след карамбол Клуж подема нападение, което е спряно от Вион, а после французинът бе фаулиран.

39 - Два поредни тъча и едно нарушение в полза на ЦСКА. Отборът ни има териториално предимство, но засега не успява да го оползотвори.

34 - Корнер за Клуж, след който гостите вкараха топката в мрежата, но гол няма заради нарушение в атака срещу Матей преди удара.

32 - Страхотен шанс пропуснаха "червените"! Те имаха числен превес в половината на гостите при една контраатака, а и петима играчи пред и около наказателното поле, но Йомов опита да намери Соу, който бе пазен от двама. Жалко, отлична възможност за ЦСКА!

31 - Сега Паун стреля опасно, но Бусато внимаваше и спаси.

29 - Удар на Джокович почти от центъра, но изключително неточен и апатичен. Това е едва втори опит на гостите да стрелят към вратата на ЦСКА.

25 - Али Соу се освободи отлично в средата на терена и изведе Синклер, чийто удар отново бе блокиран. После и Санкаре опита такъв и се стига до корнер в полза на ЦСКА, след който Юга стреля с глава над вратата.

24 - Али Соу стреля с глава, но в близкия ъгъл и вратарят спаси без затруднения.

23 – Мазику проби по фланга и подаде на Сниклер, който финтира двама защитници в наказателното поле, но ударът му бе блокиран.

19 - Паун стреля опасно от границата на пеналта и след рикошет в главата на Антов топката минава малко над вратата на ЦСКА.

18 - Мощна подкрепа за ЦСКА от трибуните, тъч за Клуж, след който се стига до шанс за гостите!

15 - Нарушение на Сниклер в средата на терена, последва центриране към наказателното поле на ЦСКА, където Вион бе заел добра позиция и изчисти с глава.

13 - Нов опит на Санкаре да обстрелва вратата от средна дистанция, но далеч от целта.

10 - Тиаго проби добре през центъра и намери непокрития пред наказателното поле Санкаре, чийто изстрел по земя обаче бе спасен от вратаря.

7 - Корнер за ЦСКА, но отбраната на гостите успя да се справи и топката е изчистена.

6 - Чудесна възможност за ЦСКА! Али Соу пресече една лошо върната към вратаря топка, след което опита удар от малък ъгъл, ала Балградеан спаси.

5 – Вион центрира много добре отдясно, защитата на гостите се справя, после Йомов не бе концентриран и топката излиза в тъч за Клуж.

3 - Страхотен удар по диагонала на Йомов, който е спасен с вещина от вратаря на гостите!

1 - Добра намеса на Вион край тъчлинията, после Али Соу започна контраатака, която приключва със странично хвърляне за "червените". След него Санкаре опита удар от границата на пеналта, но изстрелът му бе блокиран.

1 - Начало на мача! Около 12 000 зрители са заели места на Националния стадион, за да подкрепят ЦСКА!