Ботев Пд разгроми Оборище за Купата (ВИДЕО)

"Канарчетата" се наложиха с 4:0 над своя съперник

Ботев (Пловдив) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. "Канарчетата" разбиха с 4:0 като гости Оборище (Панагюрище). Два гола на "Орчо войвода" вкара Салиф Сисе, а през първата част се разписаха Димитър Тонев и Атанас Илиев.

Срещата започна много силно за Ботев. В началото на срещата опасен шут на Неделев бе отразен от Уго Гумиеро. Малко след това Атанас Илиев стреля с глава, но топката срещна горната греда.

В 8-ата минута Илиев изведе Димитър Тонев зад защитата на домакините и младокът вкара за 0:1. В 14-ата минута вратарят на Оборище отрази опасен удар от пряк свободен удар на Неделев.

В 25-ата минута мощен удар на Атанас Илиев с левия крак беше избит от стража Гумиеро, след което топката се отби в горната греда. Три минути след това Илиев все пак се разписа, след като засече с глава центриране на Неделев.

В 53-ата минута Васил Тачев пропусна най-добрата възможност за гол пред своя отбор. Ударът му мина над вратата.

В 58-ата минута Атанас Илиев пласира удар точно под горната греда, който Гумиеро успя да избие в корнер. В ответната атака гредата помогна на "канарчетата" след лошо изчистване на Маркиньос, който замалко щеше да си отбележи автогол.

В 70-ата минута гостите стигнаха до трети гол. Резервата Салиф Сисе засече отлично подаване на Тонев и отблизо се разписа.

Осем минути по-късно Сисе вкара втория си гол в срещата след подаване на Цикарски.
Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона