Рома обърна Йънг Бойс за 4 минути в Швейцария (ВИДЕО)

"Римските вълци" са втори в групата на ЦСКА

Рома постигна първата си победа в груповата фаза на Лига Европа този сезон, след като успя да обърне швейцарския Йънг Бойс. По този начин "вълците" заеха второто място в група А на турнира, в която са още родния ЦСКА и румънския Клуж.

Домакините от Швейцария водеха в резултата до 69-ата минута след гол на Нсаме от дузпа. След това обаче Рома успя да отбележи две попадения, чрез Бруно Перес и Кумбула спечелиха трите точки.

Йънг Бойс започна по-активно срещата и създаде няколко интересни положения пред вратата на Рома, но така и не успя да се разпише. В крайна сметка това се случи в 13-ата минута. Капитанът на "въците" в този мач Брайън Кристанте влезе опасно в краката на съперник и съдията Карлос дел Серо посочи бялата точка. Зад топката застана Жан Пиер Нсаме, който с точен удар в долния ляв ъгъл направи резултата 1:0.

Последваха нови силни минути на домакините, но атаките им не доведоха до нищо по-опасно пред съперниковата врата. Рома успя да изравни играта и започна да владее повече топката, като в 41-ата минута имаше шанс да стигне до попадение, но излезлият очи в очи с вратаря Карлес Перес не успя да се разпише.

След почивката Рома стартира по-силно мача, като продължи да контролира играта, но това не доведе до нищо по-опасно пред вратата на Йънг Бойс. В крайна сметка "вълците" успяха да изравнят. В 69-ата минута Един Джеко намери непокрития в наказателното поле Бруно Перес, който с прецизен удар направи резултата 1:1. В 71-ата Йънг Бойс бяха близо до втори гол, но ударът с глава на Николас Бурги мина встрани от лявата греда. Само три минути по-късно италианците направиха обрата пълен. Мхитарян, който влезе, като резерва намери отлично Мараш Кумбула, който от близко разстояние направи резултата 2:1 за "вълците".

В 86-ата минута Йънг Бойс бе много близо до изравнително попадение. Елиа Месшак успя да се освободи от защитник на Рома в наказателното поле и стреля във вратата, но Пау Лопес успя да избие в корнер. До края на срещата не се случи нищо по-интересно на терена и в крайна сметка италианците взеха първата си победа в Лига Европа през настоящата кампания.

Следващата седмица Рома приема ЦСКА на своя "Стадио Олимпико".

Артета: Не мога да намеря правилните думи