РАДОСТ В МАДРИД! Реал дойде, видя и победи на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Глътка въздух за Зидан, голове на Валверде, Рамос и Модрич донесоха успеха

Реал Мадрид спечели първото Ел Класико за сезона! Столичани победиха с 3:1 Барселона на "Камп Ноу" в мач от седмия кръг на Ла Лига. Успехът идва навреме за Зинедин Зидан и тима му, които се нуждаеха от глътка въздух след двете шокиращи загуби в рамките на седмица - от Кадис и от Шахтьор Донецк.

Гостите поведоха във временното класиране, като събраха 13 точки от 6 изиграни срещи. Барселона остава на 10-а позиция със 7, но и с мач по-малко.

Реал откри резултата още при първата си по опасна атака. В петата минута Федерико Валверде реализира след извеждещ пас на Бензема.

Само четири след това Барса изравни. Жорди Алба получи топката зад отбраната и подаде успоредно на вратата към Фати, който от близка дистанция не остави шанс на Куртоа - 1:1. С попадението си Фати подобри рекорда на Винисиус от Реал за най-млад реализатор в Ел Класико. Само след седем дни футболистът на каталунците ще навърши 18 години.

В 24-ата минута Меси пропусна от изгодна позиция, а в ответната атака удар на Бензема беше спасен от Нето. Малко преди края на първото полувреме Начо получи контузия и бе заменен от Лукас Васкес.

Шест минути след почивката удар на Фати по земя в 52-ата минута мина на сантиметри от вратата. Коутиньо пък пропусна с глава след центриране на Фати.

В 63-ата минута Реал стигна до втори гол. Серхио Рамос бе дръпнат за фланелката от Клеман Ленгле при фаул. След намесата на ВАР съдията посочи бялата точка. Капитанът на "белите" сам се нае с изпълнението и не сгреши - 1:2.

В 70-ата минута и Барса поиска дузпа, след като Рамос изрита топката в ръката на съотборника си Рафаел Варан. Сигнал не последва, въпреки че и тази ситуация бе гледана от хората в стаичката.

Устремът на Барса в следващите минути бе свиреп, но всичко се въртеше около Лео Меси, който сякаш сам се опитваше да обърне резултата. В 81-ата минута Антоан Гризман и Осман Дембеле влязоха, за да му помагат.

В 85-ата минута Реал можеше да реши всичко, но Нето последователно спаси удари на Бензема и Кроос. Още в следващата атака удар на Рамос също беше париран от стража.

Логичното обаче се случи в последната минута на редовното време. Лука Модрич подаде към Винисиус. Нето пресече топката, но тя отново се озова в хърватина, който след финт срещу вратаря я прати в опразнената врата за 3:1.

Барселона - Реал (Мадрид) 1:3

0:1 Валверде (5)