МЪКАТА ПРОДЪЛЖАВА! ЦСКА не победи и в Кърджали (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" шести пореден мач без победа в първенството, резервата Синклеър ги спаси от загуба

ЦСКА отново не победи в efbet Лига, след като записа измъчено равенство 1:1 при гостуването си на Арда (Кърджали).

"Армейците" остават без успех в шампионата вече над два месеца и шест поредни срещи не са стигали до трите точки в първенството.

Гостите записаха две греди на сметката си, но определено не те, а играта им ги лиши от всичките три точки в Кърджали.

Двубоят започна в спокойно темпо, като в първите 15 минути липсваха интересни ситуации. ЦСКА изпълни два ъглови удара, но без последващи опасности. Точно тогава обаче "червените“ получиха шанса да застрашат вратата на домакините от статично положение, но отново атаката приключи без удар по посока на вратата на Иван Караджов.

В 21-ата минута футболистите на Арда получиха право да изпълнят пряк свободен удар от около 25 метра пред вратата на Густаво Бусато. Зад топката застана Спас Делев, който стреля силно, прехвърли стената, но и вратата на гостите.

Две минути след това се стигна до неразбирателство в защитата на ЦСКА. Жеферсон върна спорно една топка назад за Петър Занев. От своя страна капитанът на „червените“, поставен под напрежение от Делев, също сбърка, пробвайки да върне назад за Бусато. Бразилският страж обаче внимаваше, излезе бързо извън наказателното си поле и изчисти надалеч.

В 33-ата минута "червените" получиха свободен удар пред наказателното поле на Арда. Тиаго стреля, но право в стената. Последва нов удар на Тибо Вион, който бе блокиран и топката бе изчистена.

Четири минути преди края на първата част Георги Йомов центрира отдясно в наказателното поле на Арда. Топката не бе изчистена добре и стигна до Амос Юга, който изстреля истински снаряд точно извън пеналтерията, но кълбото разтресе напречната греда на Караджов.

Три минути след подновяването на играта Арда имаше добра възможност след разбъркване в наказателнто поле на ЦСКА. Спас Делев центрира коварно в наказателното поле на гостите, топката премина през купа от играчи, а Бусато не можа да улови, но все пак успя да се намеси. Ребин Сулака пък не успя да се възползва от последвалата възможност за добавка.

В 62-ата минута ЦСКА стигна до първата си опасна ситуация за втората част. Резервата Джером Синклеър проби добре отдясно и върна топката към непокрития Соу, който стреля силно, но в аут.

Добрата игра на Арда през втората част логично доведе и до попадение за тима в 73-ата минута. Емил Мартинов получи топката на левия фланг от Иван Коконов. Халфът центрира в наказателното поле на „червените“, където непокрит бе оставен Светослав Ковачев, който засече топката без подготовка от въздуха и наказа Бусато - 1:0.

В 81-та Соу получи отлично центриране от Енрике, но не насочи добре топката с глава. Само две минути след това обаче се стигна до гол за ЦСКА. Джером Синклеър проби отдясно, влезе в наказателното поле и с отличен изстрел по тревата прати топката зад Караджов за 1:1. Минута по-късно крилото имаше шанс да направи обрата пълен, но гредата го спря от втори гол.

Така ЦСКА събра 15 точки в класирането и е пети, докато Арда е с точка по-малко точно зад тях на последното място в топ 6.

Арда - ЦСКА 1:1
1:0 Ковачев 73
1:1 Синклеър 83

Стартови състави:

Арда: Караджов, Сулака, Ганев, Стоев, Лозев, Леони, Мартинов, Котев, Ковачев, Коконов, Делев

ЦСКА: Бусато, Матей, Жеферсон, Занев, Кейта, Вион, Мазику, Тиаго, Юга, Юмов, Соу

90+4 - Край на мача! 1:1 между Арда и ЦСКА

90 - Четири минути добавено време

84 - Греда за ЦСКА! Синклеър остана на сантиметри от втори гол и пълен обрат!

83 - ГОООЛ за ЦСКА! Джером Синклеър отбеляза първия си гол с екипа на "армейците" след пробив отдясно и отличен изстрел по земя!

81 - Центриране на Енрике отляво и Соу скочи за топката, стреля, но отново покрай вратата

73 - ГООООЛ за Арда! Ковачев матира Бусато, след като засече центриране отляво и с перфектен изстрел по земя не остави шансове за стража на ЦСКА!

62 - Синклеър центрира и Соу намери топката, но тя лети встрани от целта!

55 - Спас Делев се освободи на границата на наказателното поле и стреля, но Бусато се намеси отлично!

49 - Делев стреля след корнер, Бусато протегна ръка, но не беше нужно да спасява

46 - Начало на второто полувреме в Кърджали

45 - Край на първата част!

41 - Какъв шанс! Юга стреля мощно извън наказателното поле и разтресе напречната греда на Арда!

35 - Тиаго стреля, но право в стената

32 - Тиаго открадна топката и стреля към вратата, но Сулака е спрял топката с ръка и получава жълт картон

22 - Удар на Спас Делев над вратата от пряк-свободен удар

15 - Равностойна игра в Кърджали, като няма отбор, който да създава повече опасности пред противниковата врата

5 - Жул Кейта напредна добре в наказателното поле на домакините, но защитата в синьо се справи с опасността