ГОЛЯМА ДРАМА НА "ИВАЙЛО"! Берое надви Етър и нахлу в Топ 3 (ВИДЕО)

Търновци се върнаха в мача от 0:2, но допуснаха решителен гол в 88-та минута

Берое постигна зрелищна победа с 3:2 при визитата си на Етър на стадион „Ивайло” в мач от 10-ия кръг на efbet лига.

Октавио откри за гостите още в 25-ата минута, а десет минути след това Макоута изпусна дузпа. Все пак обаче в 53-ата минута Фал удвои. Домакините имаха много силни моменти и изравниха след голове на Добрев в 55-ата минута и Боруков в 73-ата.

С попадение в 88-ата минута обаче Макоута се реваншира за изпуснатата дузпа и донесе успеха на своите.

След победата си Берое заема третото място в шампионата с актив от 18 спечелени точки и е само на четири пункта от лидера Локомотив (Пловдив), който е с 22 точки.

Търновци продължават да бъдат последни с актив от 2 спечелени точки.

Срещата започна много активно за гостите и още във 2-ата минута те бяха на крачка от гола, но Василев не успя да засече перфектното центриране на Еривалдо във вратата и от добра позиция би неточно.

Пет минути след това Берое създаде още един голов шанс. Макоута отправи силен удар с десния крак, но Христо Иванов направи страхотно спасяване и спаси вратата си.

Все пак обаче в 25-ата минута Берое откри. Макоута центрира прекрасно за Октавио, а той стреля с глава, с гръб към вратата, но параболата направи Иванов безпомощен.

В 34-ата минута Берое можеше да удвои, но Макоута пропусна дузпата, която бе отсъдена за нарушение на Яни Пехливанов в наказателното поле. Той стреля встрани вратата.

Пет минути след това Фаул можеше да удвои за Берое, но не успя да вкара топката в опразнената врата.

До почивката така и не се стигна до повече попадения.

Второто полувреме започна с добър шанс за Берое и в 49-ата минута Добрев отправи мощен, но неточен удар.

Гостите от Стара Загора удвоиха аванса си в 53-ата минута с попадение на Фал, който засече прекрасно центриране на Василев и от близка дистанция не сгреши.

Две минути след това Етър върна един гол чрез младия Добрев, който засече центриране на Илиев в наказателното поле и от близка дистанция не сгреши.

В 60-ата минута Ангелов отклони топката след удар на Боруков и спаси чист гол с който търновци щяха да изравнят резултата.

През следващите минути нямаше кой знае колко опасни положения пред двете врати.

В 73-ата минута домакините изравниха. Добре центрира от фаул, а Боруков успя с коляно да реализира и да върне Етър в играта.

В 88-ата минута Макоута се реваншира за изпуснатата дузпа и с кинжален удар с левия крак матира Иванов и донесе успеха на гостите.