ГОЛОВО ШОУ ВЪВ ВРАЦА: Ботев вкара пет на Етър! (ВИДЕО)

Домакините се изкачиха до седмото място в класирането на efbet лига

Ботев Враца помете Етър с 5:1 на ст. "Христо Ботев" и се изкачи до седмото място в класирането на efbet лига. Гостите са последни с едва две спечелени точки. Тимът на Антони Здравков отбеляза пет попадения от общо шест точни удара в мача.

Мачът започна перфектно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Димитър Буров центрира отляво и Петър Атанасов засече топката във вратата на Христо Иванов за 1:0.

В 23-ата минута удар на Милчо Ангелов от границата на наказателното поле беше париран от вратаря на Ботев. Преслав Боруков беше най-съобразителен и успя игра с отбитата топка, не не успя да отбележи. Седем след това домакините можеха да удвоят аванса си, но шут  Юлиан Ненов се отби в напречната греда.

В последната минута на първото полувреме Ненов все пак  успя да се разпише, възползвайки се от груба грешка на Георги Купенов. Ненов се озова очи в очи с Христов Иванов, преодоля стража на Етър и насочи топката в опразнената врата.

Дълбоко в добавеното време на първата част гостите от Велико Търново получиха правото да изпълнят дузпа. Милчо Ангелов беше фаулиран от Красимир Костов, което принуди главния съдия Драгомир Драганов да посочи бялата точка. Зад топката застана Ангелов, който шутира силно. Костов обаче изкупи вината си със страхотно спасяване, а при добавката Боруков пропусна да отбележи.

Секунди след подновяването на играта врачани стигнаха до трето попадение. Купенов отново сбърка, пасът му беше пресечен от Петър Атанасов, който изведе Ненов и нападателят на домакините реализира за 3:0. Домакините  продължиха да нападат и Димитър Буров вкара нов гол със страхотен диагонален изстрел в 53-ата минута.

Десет по-късно головото шоу продължи. Зехиров подаде към Педро Лагоа, а резервата засече с пета - 5:0. В 67-ата минута гостите намериха сили да върнат едно попадение, дело на Свилен Щерев.

В 72-ата бомбен изстрел на резервата Чавдар Ивайлов беше брилянтно отразен от вратаря на "виолетовите" Христо Иванов.

Минута преди края Ботев остана с човек по-малко. Венцислав Керчев беше изгонен, след като се сдърпа с Христофор Хубчев. Футболистът на гостите се размина само с жълт картон.

БОТЕВ (ВР) - ЕТЪР 5:1
1:0 Петър Атанасов (4)
2:0 Юлиан Ненов (45)
3:0 Юлиан Ненов (46)
4:0 Димитър Буров (53)
5:0 Педро Лагоа (63)
5:1 Свилен Щерев (67)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВР: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 77. Мaртин Костадинов, 10. Петър Атанасов, 94. Юлиан Ненов

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 24. Георги Купенов, 71. Даниел Пехливанов, 84. Здравко Илиев, 26. Мариян Иванов, 7 . Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 20. Яни Пехливанов, 16. Стелиян Добрев