ПО ШАМПИОНСКИ! Хамилтън спечели в Истанбул и взе Седмата

94-а победа за британеца във Формула 1

След триумф в днешната Гран При на Турция Люис Хамилтън спечели седмата си световна титла във Формула 1. Британецът постигна немислимото до преди няколко години и изравни рекорда на легендата на спорта Михаел Шумахер. Люис не стигна лесно до днешната си победа на пистата „Истанбул Парк“, след като не стартира добре от шеста позиция, имаше проблеми с работата на гумите и престоя 20 обиколки зад Себастиан Фетел.

В заключителната част от надпреварата обаче Люис показа защо е голям шампион и без да се нуждае от победа, вдигна седмата си титла с триумф в Истанбул. Серхио Перес, в едно от последните си състезание за отбора на Рейсинг Пойнт, се пребори за прекрасна втора позиция.

В първата обиколка Люис Хамилтън стартира добре и съумя да излезе на 3-ата позиция,  а Ферстапен с Ред Бул не съумя да тръгне добре и пропадна като позиции в класирането. Валтери Ботас и Окон се завъртяха и също загубиха позиции.

Хамилтън направи грешка в първата обиколка и отиде на 6-а позиция при завъртяни 5 обиколки на мокрото трасе.

Строл вървеше уверено на първата позиция, втори беше Перес, а трети Себастиан Фетел с Ферари. В 11-ата обиколка настъри разместване в класирането, след като Строл влезе в бокса за смяна на гуми, а Ферстапен оглави класирането, но не беше влизал в бокса.

В 13-ата обиколка състезанието приключи за пилота на Алфа Ромео Антонио Джовинаци, който направи много добра квалификация в съботния ден, а днес преди старта на състезанието излезе от трасето и трябваше болидът му да бъде ваден от чакъла, но механиците му се справиха и той стартира, за да спре в 13-ата обиколка.

Ланс Строл си върна първата позиция, втори вървеше Перес, а трети Ферстапен. Хамилтън се движеше 5-ти, но се бореше Фетел и Албън за 4-ата позиция, а всичко това в 16-ата обиколка на пистата. В 18-ата обиколка Ферстапен рискува твърде много при опита си да изпревари Перес, но не сполучи като се завъртя на два пъти, като загуби позиции и отиде на 8-ата позиция.

Люис Хамилтън излезе начело в 38-ата обиколка на състезанието, като след него бяха Перес и Ферстапен. Строл отиде на 4-ата позиция.

В крайна сметка до края на надпреварата Люис Хамилтън съумя да запази първата си позиция и спечели 7-ата си шампионска титла.
Волф към Хамилтън: Ще ни гледаш задното крило