В ГАБРОВО: Нова издънка на Локо (Сф), борбена Янтра взе точка (ВИДЕО)

"Червено-черните" можеше и да загубят, спорен гол за домакините

Локомотив (Сф) не успя на спечели гостуването си на Янтра в Габрово. Двата тима направиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на Втора лига. По този начин "железничарите" пропуснаха да поведат в класирането. Все пак те изместиха Пирин от второто място. Двата тима имат по 26 точки, но Локомотив спечели директния двубоя с 3:1. Кариана е начело с 27, но и мач повече. Янтра е на 15-о място. Любопитното е, че от осемте точки, които отборът има до момента, половината са срещу първите два отбора в подреждането (три срещу Карина и една срещу Локо Сф).

Срещата започна с опасност пред вратата на гостите. Удар на Валентин Николов обаче беше отразен от вратаря Иван Гошев. В 21-ата минута Илиян Стефанов пропусна хитро за Тодор Траянов, който нахлу в наказателното поле на домакините, но шутира над вратата.

В 29-ата Стефанов опита да намери Диков, но Гошев пресече подаването и улови топката. Две след това Стефанов потърси левия ъгъл на вратата на Янтра с техничен изстрел, но Гошев изби. В 36-ата натискът на Локомотив даде резултат. Диков засече с глава центриране от фаул и вкара за 1:0 за Локомотив. Това беше девето попадение през сезона за централния нападател на "червено-черните".

120 секунди по-късно Илиян Стефанов пробва изстрел, който прелетя над вратата. В края на полувремето домакините организираха интересна атака, но Тони Иванов и Пламен Кожухаров се сблъскаха и подариха топката на защитата на домакините.

Изненадващо второто полувреме премина под диктовката на Янтра. В 62-ата минута домакините изравниха след грешка в отбрана на Локомотив, която позволи на Християн Кожухаров да простреля вратаря Ивайло Василев за 1:1. Остана съмнение, че авторът на попадението е в засада при подаването към него. Флагът на страничния съдия обаче не беше вдигнат.

До края габровци дори можеха да спечелят, но на два пъти вратарят на столичани Василев показа майсторство. В последните секунди капитанът Пламен Кожухаров получи червен картон на резервната скамейка, защото в яростта си изрита силно топката, след съдийско отсъждане.

Янтра - Локо Сф 1:1

0:1 Диков (36)

1:1 Хр. Кожухаров (62)

Янтра: 23. Гошев, 16. К. Иванов, 89. Ангелов, 5. Гаджалов, 25. Митев, 21. Ст. Иванов, 6. Казаков, 71. Т. Иванов, 19. Върбанов, 8. Пл. Кожухаров, 7. Хр. Кожухаров.

Локо (Сф): 91. Ив. Василев, 2. Ферари, 3. М. Петков, 23. М. Василев, 26. Милошев, 22. Семерджиев 30. Траянов, 10. Стефанов, 14. Николов, 18. Диков, 7. Александров.