Саша Симонович: Теренът не бе добър и това се отрази на играта

"Ние сме техничен отбор", посочи след загубата от Беласица треньорът на Рилски спортист

На стадион "Цар Самуил" в мач от 16 кръг за първенството на ЮЗ трета лига отборът на Беласица победи с 1:0 Рилски спортист Самоков.

Единственото попадение в срещата отбеляза капитанът на петричкия тим Марти Таушанов от дузпа в 27-ма минута.

И в този двубой наставникът на Беласица Саша Симонович не можа да изведе на терена болните Симеон Бояджиев и Димитър Стоев и контузения Живко Димитров. Ненапълно възстановени бяха и Александър Смилков и Антон Костадинов. Всичко това се чувстваше осезателно в играта на петричкия тим. Нямаше го Симеон Бояджиев, който да диспечира играта на отбора, както и колегата ми Димитър Стоев, който е един от голмайсторите на тима. При това положение халфовата линия не бе на нужната висота. Липсваше и остротата в нападение заради отсъствието на Живко Димитров. Всичко това бе добре дошло за отбора на Рилски спортист Самоков, който остави много добри впечатления с играта си на терена през целия мач. Капитанът на гостите Ивайло Захариев, в компания с Александър Иванов, Иван Тренчев и Александър Златков създадоха доста главоболия в защитата на Беласица.

В 6-та минута Александър Златков след атака по левия фланг проби защитата на домакините, последва пас към Александър Иванов и само с навременната  намеса Атанас Димитров/с пореден отличен мач/ блокира навреме противниковия нападател. Първата сериозна атака за отбора на домакините бе в 8-ма минута, когато Атанас Карачоров тръгна на скорост с топката по десния фланг, центрира удачно в наказателното поле на гостите и там Теодор Кобуров с глава от 5 метра вместо да отбележи гол, изпрати кълбото далеч от вратата.

В 16-та минута отново Атанас Карачоров центрира високо топката в наказателното поле на гостите, но там Юлиян Чапаев изби кълбото пред погледа на нападателите на Беласица. Две минути по-късно присъстващите на стадиона изтръпнаха, след като капитанът Ивайло Захариев изведе по невероятен начин Александър Златков срещу вратаря Захари Димитров, но учудващо нападател на гостите не успя да го простреля. Поредна атака на гостите бе спряна от Атанас Димитров, който с последни усилия отне топката от краката на Александър Иванов. В 27-ма минута при атака на домакините топката бе насочена към Теодор Кобуров, намиращ се в наказателното поле на гостите, и след съприкосновение с  Юлиян Чапаев главния съдия видя грубо нарушение и отсъди дузпа за Беласица, която капитанът Марти Таушанов превърна в гол за 1:0. До края на първата част на мача по две атаки сътвориха футболистите на двата отбора. Особено очеваден  бе пропускът  на домакините, когато в последната минута на полувремето при центриране отляво Теодор Кобуров от 3 метра не успя да отклони топката в мрежата на Слави Петров.

Втората част на мача започна с натиск на футболистите на Рилски спортист. В 49-та минута Александър Иванов обстрелва опасно вратата на домакините, но Захари Димитров прояви усет и улови кълбото. Две минути по-късно при оформено меле пред вратата на Беласица на три пъти противниковите нападатели стреляха директно, но до реализиране на попадение не се стигна. В 54-та минута Денис Бучев от гостите след атака по десния фланг навлезе и центрира остро зад защитата на Беласица, но кълбото бе избито в корнер. Футболистите на Рилски спортист търсеха начин за промяна на резултата, но отличната игра на вратаря Захари Димитров и защитата, начело с Атанас Димитров, също и неточните удари на гостуващите футболисти, беше причина да не се стигне до равенство. В периода от 58-ма до 70-та минута футболистите на Беласица не успяха да отбележат гол при отлични атаки, сътворени пред противниковата врата, заради неточни удари на Марти Таушанов, Аспарух Шамкалов и Александър Смилков.

В 71-ва минута Петър Рогозански от гостите изскочи в удобна позиция за стрелба  и от около 15 метра нанесе директен  силен удар и вратаря Захари Димитров изби кълбото майсторски в корнер. При ответна атака на петричкия тим Атанас Карачоров навлезе на скорост в наказателното поле на гостите и стража им Слави Петров успя да улови топката от краката на озовалия се пред него футболист на домакините. Нови две контраатаки на гостите бяха пропиляни заради неточни удари на Петър Рогозански и Ивайло Захариев. Непростим пропуск за отбора на Беласица в 88-ма минута направи Теодор Кобуров, който от 3 метра не успя да отклони насочената от Марти Таушанов топка. Последната атака на отбора на Рилски спортист бе на капитана Ивайло Захариев, който центрира остро отдясно и Атанас Димитров с поредна навременна намеса изби кълбото в корнер.
С тази победа отборът на Беласица дели второто място във временното класиране с Вихрен Сандански със спечелени 36 точки до момента и изостава с две точки от временния водач от Марек, но е с мач по-малко от тях. Отборът на гостите от Самоков остават 9-ти с 21 точки.

Състав на Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачоров, Крум Николов, Атанас Димитров, Аспарух Шамкалов, Иван Марчев, Антон Костадинов, Александър Смилков, Венцислав Маламов, Теодор Кобуров, Марти Таушанов/Марин Георгиев, Живко Димитров, Божидар Янков/.

„Теренът не бе добър и това се отрази на играта на футболистите на двата отбора“, коментира след срещата треньорът на Беласица Саша Симонович.

„Гостите от Самоков са доста подреден отбор, най-вече във фаза защита, и изграждаха във фаза атака много бързи контраатаки. През първото полувреме имаха едно чисто голово положение, което не успяха да оползотворят. Опитахме се да атакуваме, в същия момент да не се оголваме отзад, защото гостуващия тим разполагаше с много добри нападатели при контраатаки. През втората част на срещата не успяхме да реализираме няколко чисти голови положения. Като цяло играхме под напрежение в този мач. Благодарение на старанието на футболистите, на които гласувах доверие в този двубой ,се добрахме до спечелването на трите точки, макар и от дузпа. Осезателно бе отсъствието на Симеон Бояджиев, Димитър Стоев и Живко Димитров. Дано да се оправят, защото ни предстоят още два мача-единия в събота срещу Чавдар Етрополе и другия - по-следващата събота срещу Надежда в Доброславци”, допълни той, докато неговият колега начело на Рилски спортист Владимир Иванов-Фугата заяви:

„Реалния резултат в този мач беше равният, защото играта на терена бе равностойна. През първото полувреме при 0:0 не успяхме да вкараме първи гол. Нашите контраатаки бяха много добри, но не бяхме точни в завършващата част на удара. Своите голови ситуации имаха и футболистите на Беласица. Давам много добра оценка и на двамата вратари, които се представиха блестящо в двубоя. Дузпата, която отсъди главния съдия, не бе реална, защото нямаше някакво грубо съприкосновение между нашия защитник и нападателя на домакините. Лошият терен не позволи да покажем истинските си възможности, защото ние сме техничен отбор.”.

Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили