ОБЗОР: Автогол помогна на Кариана отново да поведе във Втора лига

Созопол изненада Нефтохимик в Бургас, вижте резултатите от днешните мачове

Кариана отново поведе в класирането на Втора лига. Тимът от село Ерден изпревари с точка Локо Сф и Пирин, след като спечели с 2:1 домакинството си на Струмска слава. Това е може би един от последните на тима в професионалния футбол. По-рано днес се появи информация, че Кариана ще преустанови участието си във Втора лига на полусезона. До паузата остават два кръга.

Владислав Цеков вкара за домакините още в 3-ата минута. Николай Генчев успя да изравни от Радомир в 63-ата, но автогол на Жустино Мендес в самия край донесе трите точки в актива на домакините от Ерден.

Созопол победи с 1:0 като гост Нефтохимик в морското дерби от кръга. Единственото попадение в мача падна още в началото на срещата. Иван Колев бе точен в осмата минута, което се оказа и победния гол в двубоя.  С победата си днес Созопол вече има актив от 14 точки и се намира на 11-а позиция. Нефтохимик пък загуби за пръв път от четири мача насам и остава в зоната на изпадащите със 7 т.