СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: ЦСКА се разправи с ЦСКА 1948 - 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бруно Акрапович с първа победа в елита, Али Соу и автогол решиха дербито

ЦСКА успя да победи с 2:0 ЦСКА 1948 в мача помежду им от 14-ия кръг на efbet Лига. "Армейците" надвиха своя съименник с гол на Али Соу и автогол на Лазар Марин.

В първите минути на двубоя ЦСКА 1948 имаше няколко възможности за опасни атаки и на няколко пъти отбраната пред Бусато трябваше да се справя, за да не позволи на съперника да се разпише.

В 10-та Галин Иванов изпълни пряк свободен удар, но нацели стената. Малко преди това Гущеров имаше възможност да атакува, но вратарят на ЦСКА се докопа до топката.

Домакините създадоха атака към вратата на Наумов малко след това, но Соу не успя да намери добре Йомов и вратарят на гостуващия тим се справи.

В 18-ата минута обаче ЦСКА откри резултата с гол на Али Соу, който преодоля вратаря Наумов  и прати топката в мрежата.

Една от дискусионните ситуации в мача дойде в 36-ата минута на мача, когато Юга бутна в гръб Галин Иванов в наказателното поле на ЦСКА, но съдията Петър Костадинов не отсъди дузпа. В края на първата част Йомов опита с външен фалц да затрудни Наумов, топката излезе в аут.

Пет минути след почивката Санкхаре стреля слабо към вратата на Наумов, но вратарят се намеси успешно и се справи със ситуацията. Четири минути по-късно Синклер центрира към вратата на Наумов, но вратарят улови кълбото.

Александров центрира към Камбуров в 56-ата минута на двубоя в наказателното поле на ЦСКА, нападателят бе не отлична позиция, но не съумя да отиграе топката и тя излезе в аут. В 78-ата минута плътен шут от пряк свободен удар на Камбуров накара Бусато да демонстрира качествата си и боксира.

Така се стигна и до 82-та минута, когато ЦСКА разви бърза контраатака, топката стигна до Йомов, който прати центриране отляво, но вместо да го изчисти, Лазар Марин прати кълбото в собствената си мрежа за 2:0.

Така ЦСКА събра 24 точки и е на четвъртото място на пет от лидера Лудогорец. ЦСКА 1948 остава с 20 пункта на шестата позиция.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:0
1:0 Али Соу 17
2:0 Лазар Марин (автогол) 82

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато, Матей, Занев, Санкхаре, Мазику, Тиаго, Юга, Синклеър, Антов, Йомов, Соу

ЦСКА 1948: Наумов, Александров, Минков, Пиргов, Марин, Шопов, Иванов, Бастунов, Гущеров, Камбуров, Топузов

90+3 - Край на мача

90 - Tри минути добавено време на мача

82 - ГОООЛ за ЦСКА! Домакините удвояват аванса си с доза късмет, след като Лазар Марин при опита си да пресече центриране на Георги Йомов прати топката в собствената си врата!

77 - Изстрел на Камбуров от пряк-свободен удар, който е боксиран от Бусато

75 - Голям пропуск за ЦСКА! Санкхаре се размина с топката пред вратата и пропусна шанс да удвои аванса на домакините!

67 - Юга получава жълт картон след нарушение срещу Галин Иванов

59 - Георги Йомов праща топката във вратата на ЦСКА 1948, но преди това си помогна с ръка, за да овладее пас от Али Соу

57- Центриране отдясно към Камбуров, който беше на добра позиция в наказателното поле, но не успя да достигне до топката

50 - Лек удар на Санкхаре от дъгата на наказателното поле, който не затруднява Наумов

46 - Началото на второто полувреме е дадено

45+1 - Край на първата част

45+1 - Йомов стреля с външен фалц, но не намира очертанията на вратата

45 - Една минута е добавеното време на първото полувреме

38 - Добро центриране от корнер и изстрел на Матей с глава, но топката минава над целта

33 - Aнгел Бастунов с жълт картон след остро влизане в краката на Амос Юга

21 - Петър Занев получава жълт картон

17 - ГОООЛ за ЦСКА! Домакините излизат напред в резултата, след отличен пас зад гърба на защитата на ЦСКА 1948, Йомов продължи топката, а Али Соу финтира Наумов и прати кълбото в мрежата му.

5 - Гущеров се засуети в наказателното поле на ЦСКА и на няколко пъти Бусато не успя да се справи с него, но в крайна сметка топката е в ръцете на стража на "армейците".

1 - Начало на срещата на "Българска Армия"!