БЕЗМИЛОСТНО! ПСЖ се разправи с Юнайтед насред "Олд Трафорд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неймар с два гола, групата се завърза инфарктно

ПСЖ взе сладък реванш от Манчестър Юнайтед в Шампионската лига.

Хегемонът във френския футбол през последните години спечели с 3:1 визитата си на „Олд Трафорд“ и се изравни по точки с „червените дяволи“ и РБ Лайпциг в група Н.

Трите отбора имат по 9 пункта в активите си, което означава, че всичко ще се реши в последния кръг, когато ПСЖ приема опашкаря Истанбул ББ, докато Юнайтед гостува в Германия и при точка ще си гарантира участие в осминафиналите.

Същото обаче важеше и за двубоя на „Олд Трафорд“ в сряда вечер, който се обърка тотално в рамките само на няколко минути за домакините.

В 69-ата те получиха втори гол, в 70-ата останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Фред, а веднага след това голмайсторът им в турнира Маркъс Рашфорд се контузи и бе принудително заменен.

Иначе наставникът им Оле Гунар Солскяер заложи на доста офанзивен състав и пусна за първи път от самото началото в нападение Рашфорд, Антони Марсиал и Единсон Кавани.

Последният се изправи срещу бившия си клуб и удари греда след почивката, а зад триото бе поставен португалският плеймейкър Бруно Фернандеш, който не бе на обичайното си ниво.

Рискът на норвежкия треньор се оказа прекалено голям, защото още в шестата минута гостите поведоха.

Тогава Килиан Мбапе нанесе удар от границата на пеналта, след което топката рикошира във Виктор Линдельоф и попадна у Неймар.

Бразилецът от малък ъгъл успя да преодолее възстановения от контузия Давид де Хеа и откри резултата.

Малко по-късно Алесандро Флоренци отправи мощен изстрел по диагонала от 20-ина метра, но Де Хеа се намеси решително.

Лошото начало видимо изнерви домакините и в 22-ата минута Фред посегна с глава към съперник, който падна на терена, ала след разглеждане на ситуацията с VAR главният съдия показа само жълт картон на бразилеца.

Десетина минути след това Манчестър Юнайтед успя да изравни, макар и с доза късмет.

В 32-ата Марсиал стреля от границата на пеналта и вратарят на ПСЖ спаси, но притичалият Арън Уан-Бисака подаде към Рашфорд, а след неговия удар се стигна до рикошет, който заблуди Кейлор Навас и топката спря в мрежата му – 1:1.

След това напрежението взе връх и на няколко пъти прехвърчаха искри между футболисти на двата отбора, а след края на първата част Скот Мактоминей и Неймар трябваше да бъдат разтървани от съотборниците си, за да не стигнат до саморазправа.

Всичко обаче се размина благополучно. Второто полувреме започна с фрапантен пропуск на Антони Марсиал, който получи отличен пас от Рашфорд и от непосредствена близост прати топката над вратата.

Това стана в 49-ата минута, а в 57-ата „червените дяволи“ осъществиха една бърза контраатака и Единсон Кавани елегантно прехвърли вратаря на ПСЖ, ала топката срещна напречната греда.

После Марсиал имаше възможност за добавка, но Маркиньос със самопожертвователен шпагат спря силния му удар.

В 64-ата минута именно Маркиньос можеше да даде за втори път аванс на ПСЖ в резултата, засичайки топката с глава, но също нацели напречната греда.

Пет минути по-късно резервата на гостите Мичел Бакер стреля опасно, ала Де Хеа спаси, но след последвалия корнер бе безпомощен.

След центрирането в 69-ата минута се стигна до карамбол в наказателното поле и топката попадна у Маркиньос, който отблизо не сгреши – 1:2.

Веднага след подновяването на играта от центъра пък Фред бе изгонен заради втори жълт картон, така че ПСЖ остана с човек повече и гол аванс за последните 20 минути на „Олд Трафорд“.

За да стане кошмарът на Юнайтед пълен, малко след това Рашфорд получи травма и бе заменен от Пол Погба.

Френският халф можеше да се превърне в герой 10 минути преди края на редовните 90, когато засече от границата на наказателното поле със страхотно воле една топка, но тя профуча над вратата.

Последва пропуск и на появилия се заедно с Погба на терена младок Мейсън Грийнууд, а в 89-ата минута такъв направи и Килиан Мбапе, останал сам срещу Де Хеа след корнер и контраатака на ПСЖ.

В добавеното време обаче „принцовете“ осъществиха още една такава и този път Неймар не сбърка, разписвайки се отблизо и оформяйки крайното 3:1 на „Олд Трафорд“.

Манчестър Юнайтед - ПСЖ 1:3

0:1 Неймар (6)
1:1 Рашфорд (32)
1:2 Маркиньос (69)
1:3 Неймар (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Де Хеа, 27. Алекс Телес, 2. Линдельоф, 5. Магуайър, 29. Уан-Бисака, 17. Фред, 39. Мактоминей, 18. Бруно Фернандеш, 9. Марсиал, 10. Рашфорд, 7. Кавани;

ПСЖ: 1. Навас, 24. Флоренци, 3. Кимпембе, 5. Маркиньос, 22. Диало, 6. Верати, 15. Данило, 8. Паредес, 7. Мбапе, 10. Неймар, 18. Кийн;