НИЩО НОВО! Лудогорец с 5 от 5 загуби в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Десподов вкара първия си гол за "орлите", Антверп пропусна исторически разгром

Българският шампион Лудогорец записа пета последователна загуба в група J на Лига Европа.

Белгийският Антверп победи за втори пореден път разградчани, налагайки се този път с 3:1 у дома, а по този начин си гарантира класиране за осминафиналите на турнира.

Защитата на „орлите“ за пореден път бе трагична и само късметът не позволи на домакините да постигнат исторически разгром.

Възпитаниците на Станислав Генчев пък остават единствени без спечелена точка в Лига Европа и с най-лошата голова разлика в надпреварата.

Почетното попадение в тяхна полза бе дебютното на Кирил Десподов за клуба, като те имаха и основателни претенции за дузпа след паузата, но в крайна сметка загубиха и завършиха двубоя с човек по-малко заради втори жълт картон на Григоре в последната минута на редовното време.

Отбраната им се пропука още в началото на срещата и в третата минута домакините направиха един от четирите си огромни пропуска преди почивката, в това число и една греда, каквато удариха и след паузата.

Разписалият се в България белгиец Питер Геркенс обаче пропусна да засече във вратата на Владислав Стоянов.

След това срещата бе равностойна до 20-ата минута, в която домакините откриха резултата с много красиво попадение от дистанция.

Мартeн Онгла вкара с мощен изстрел от над 20 метра своя първи гол на международната сцена и втори за тази седмица, тъй като се разписа и при успеха с 3:2 над ОХ Льовен в понеделник.

Това тотално обърка Лудогорец и до почивката българските шампиони можеха да инкасират още няколко попадения, но имаха късмет.

В 25-ата минута Бенавенте направи по-трудното от чиста позиция и прати топката над намиращата се пред него врата, а в 38-ата Юклерод бе изведен сам срещу Владо Стоянов, но не можа да улучи целта.

Секунди след това пък Геркенс нацели гредата, след като получи хубаво подаване, а в 41-ата минута Джордан Икоко се контузи и бе заменен от Георги Терзиев.

Точно преди почивката Де Лает можеше да удвои резултата с глава, след неразчетено излизане на Владо Стоянов, ала прати топката покрай гредата.

Така домакините се оттеглиха с минимална преднина на почивката, а след нея Лудогорец заигра много по-силно.

Още в началните секунди Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря, но опита удар по земя и стражът изби в корнер.

След центрирането от ъгловия удар пък топката срещна ръката на намиращия се в пеналта Ричи де Лет и трябваше да има дузпа за Лудогорец, но такава не бе отсъдена, въпреки протестите на гостите.

Те обаче имаха нова възможност да изравнят само минута по-късно, когато Терзиев изведе отлично Мавис Чибота сам срещу вратаря, ала крилото пропусна.

Така се стигна до 53-ата минута, в която логичното се случи и Кирил Десподов изравни. Българският национал вкара дебютния си гол с екипа на Лудогорец, след като засече от движение извеждащо подаване на Каули.

След това Харун стреля към вратата на разградчани, но не я улучи, а в 61-ата минута домакините удариха втора греда. Юклерод бе изведен сам срещу Стоянов и го преодоля, но нямаше късмет.

В 72-ата минута обаче защитата на разградчани не се справи при статично положение и Де Лет засече с глава, за да даде отново аванс на Антверп – 2:1.

Малко преди края на срещата пък Бенсон оформи крайното 3:1 с гол в 87-ата минута, а в 89-ата Григоре получи втори жълт картон и остави Лудогорец с човек по-малко.

Така българският шампион остава на последна позиция в групата с 5 загуби от 5 мача в Лига Европа.

АНТВЕРП – ЛУДОГОРЕЦ 3:1

1:0 Онгла (19)
1:1 Десподов (53)
2:1 Де Лет (72)
3:1 Бенсон (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Антверп: 46. Бюте, 19 Мийоши, 4 Сек, 26 Желин, 2 Де Лет, 6 Юклерод, 16 Геркенс, 38 Харун, 18 Хонгла, 11 Рефаелов, 24 Бенавенте;

Резерви: 1 Бейренванд, 5 Верстраете, 15 Боя, 21 Батубансика, 23 Ампома, 28 Бенсон, 20 Бута, 70 Мбокани;

Tреньор: Иван Леко;

Лудогорец: 27. Стоянов, 3. Недялков, 21. Григоре, 24. Вердон, 22. Икоко, 12. Анисе, 25. Баджи, 13. Чибота, 95. Каули, 11. Десподов, 28. Кешеру;

Резерви: 33 Ренан, 5 Терзиев, 7 Сантана, 10 Ману, 30 Моци, 32 Жосуа Са, 37 Текпетей, 64 Янков, 81 Митков, 82 Йорданов

Tреньор: Станислав Генчев.

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ МАЧА НА ЖИВО, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

90+3 КРАЙ НА МАЧА! ЛУДОГОРЕЦ С 5 ЗАГУБИ ОТ 5 МАЧА В ЛИГА ЕВРОПА ТОЗИ СЕЗОН СЛЕД 1:3 ОТ АНТВЕРП В БЕЛГИЯ.

90+1 Жълт картон и за Сантана.

90 - Три минути добавено време.

89 - Червен картон за Григоре, който получава втори жълт и е изгонен.

87 - ГОЛ, АНТВЕРП РЕШАВА МАЧА - 3:1. Бенсон реализира трето попадение, след като засече пас на Мийоши отблизо и на практика слага точка на спора.

84 - Последна рокада в състава на домакините. Мбокани вместо Геркенс.

83 - Втора двойна смяна и в Лудогорец. Митко заменя Десподов, Сантана вместо Баджи.

76 - Още една двойна смяна в състава на домакините. Еурелио Бута вместо Рефаелов и Боя вместо голмайстора Онгла.

72 - ГОЛ ЗА АНТВЕРП! Този път Ричи де Лет бе оставен непокрит при едно центриране от статично положение и с глава извежда за втори път домакините напред в резултата.

73 - Жълт картон за Антон Недялков.

71 - ОТЛИЧЕН ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Появилите се преди малко Ману и Текпетей останаха двама на двама пред наказателното поле на домакините, но първият се засуети и потърси пас към Каули, чийто удар бе блокиран.

66 –Двойна смяна и в Лудогорец. Ману и Текпетей вместо Кешеру и Чибота.

64 – Двойна смяна в Антверп – Ампома и Бенсон вместо Юклерод и Бенавенте.

62 – Жълт картон за Григоре и свободен удар за домакините, след който Недялков чисти в корнер.

61 - ВТОРА ГРЕДА НА АНТВЕРП! Юклерод беше изведен сам срещу вратаря и преодоля Владо Стоянов, но топката срещна страничната греда.

57 - Корнер за Лудогорец. Недялков опита удар, но той бе блокиран.

56 - Добра възможност се откри пред Харун, но капитанът на домакините стреля над вратата от дъгата пред наказателното поле.

53 - ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ – 1:1! Десподов изравнява резултата с много красиво попадение, засичайки от движение извеждащ пас в близкия на вратаря ъгъл. Попадението е дебютно за българския национал с екипа на Лудогорец.

49 – Корнер за домакините, Анисе чисти с глава.

48 – ВТОРИ ПРОПУСК НА ЛУДОГОРЕЦ! Терзиев изведе отлично Чибота сам срещу вратаря и той трябваше само да преодолее вратаря, но не можа – жалко, страхотна възможност за гостите.

47 – Тук трябваше да има дузпа за Лудогорец! След центрирането от ъгловия удар останаха съмнения за игра с ръка в наказателното поле на домакините, но играта продължава (повторенията показаха, че топката действително се удари в ръката на Де Лет, но в Лига Европа няма VAR).

46 – Още в 20-ата секунда на втората част Десподов бе изведен сам срещу вратаря, но опита удар по земя и стражът изби в корнер.

46 - Начало на второто полувреме, няма промени в двата състава.

45+1 Край на първата част. Антверп води с 1:0 след страхотен гол, който тотално обърка Лудогорец и след това разградчани можеха да получат още 3-4 попадения, но се оттеглят на почивка с минимален пасив.

45 – Една минута добавено време. Сега Баджи сгреши при изнасянето и подари топката на Рефаелов, който овладя на гърди и стреля, ала високо над вратата.

45 - ОЩЕ ЕДИН ПРОПУСК! Този път Де Лает стреля с глава, след като Стоянов излезе неуверено при центрирането, но за негово щастие топката минава покрай гредата.

44 – Корнер за Антверп. Терзиев влиза на терена и двата отбора отново са с по 11 души на игрището.

41 – Икоко от Лудогорец има нужда от лекарска помощ и по всичко личи, че няма да продължи срещата. Георги Терзиев ще замени контузилия се краен бранител. Дотогава гостите ще са с човек по-малко на терена и Анисе ще действа като десен бек.

39 - ГРЕДА НА ДОМАКИНИТЕ! Геркенс стреля от движение и след намесата на Владо Стоянов топката срещна гредата, след което излезе в корнер.

38 - НОВ ПРОПУСК НА АНТВЕРП! Юклерод бе изведен сам срещу Владо Стоянов и можеше да потърси съотборник към далечната греда, но вместо това опита удар и топката премина покрай целта.

34 – Корнер за Антверп и ново разбъркване в пеналта на разградчани, този път обаче Григоре успя да изчисти.

31 – Каули опита да финтира съперник пред наказателното поле, но бе добре затворен и загуби топката.

30 - Домакините осъществиха поредна атака, този път постепенна и имаха петима в наказателното поле на Лудогорец, където Геркенс отправи плътен изстрел по диагонала, но на сантиметри от гредата.

29 - Нов корнер за Антверп.

28 – Недялков овладя след ъгловия удар, но опита бърз пас и сгреши, подарявайки топката на домакините.

28 – Какво се случва със защитата на Лудогорец? Мийоши центрира към Бенавенте и единствено намесата на Вердон предотврати почти сигурен гол. Корнер за домакините.

25 - НОВ ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА АНТВЕРП! Пак Анисе сгреши, а Бенавенте бе непокрит на по-малко от пет метра пред вратата и трябваше само да прати топката в мрежата, но вместо това направи по-трудното и стреля над целта.

19 - ГООЛ ЗА АНТВЕРП – 1:0! Камерунецът Мартeн Онгла откри резултата със страхотен шут от над 20 метра, пращайки топката точно до гредата, след като преди това Анисе не се намеси добре. Попадението е първо за 22-годишния младежки национал на Камерун в Европа и второ в рамките на 3 дни, тъй като в понеделник той бе точен и при успеха с 3:2 над ОХ Льовен.

17 – Анисе извършва нарушение в близост до тъчлинията, домакините ще центрират. Владо Стоянов лови безпроблемно в наказателното поле.

14 – Мийоши проби по фланга и опита удар в близкия ъгъл, но покрай вратата.

13 – Чибота и Кешеру опитаха двойно подаване, но идеята им бе разгадана от защитата на Антверп.

12 – Опит за интересна атака на домакините, които обърнаха фронта на нападение към Юклерод, който обаче не можа да овладее до тъчлинията.

10 – Десподов пробва извеждащ пас към Кешеру, но двамата не се разбраха и подариха топката на домакините.

8 – Още един корнер за Лудогорец. Този път късо изпълнение и пас към Антон Недялков, чийто мощен шут по диагонала от дистанция профуча покрай гредата.

6 – Десподов центрира, но Де Лет бе над всички и изчисти с глава.

5 - Кешеру опита да изведе с дълъг пас Чибота зад гърба на защитата, но топката излезе в аут. След това обаче домакините сгрешиха и Десподов можеше да центрира, ала Де Лет блокира опита му – корнер за Лудогорец.

4 – Корнер за Антверп, този път отбраната на Лудогорец се справи.

3 – ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА ДОМАКИНИТЕ! Защитата на Лудогорец сгреши сериозно и Геркенс, който вкара в Разград, трябваше само да засече прострелното центриране във вратата, ала прати топката покрай гредата.

1 – Домакините сгрешиха при изграждането на първата си атака и Каули отне, след което опита да изведе Десподов, но прекалено силно.

1 – Начало на мача!

0 - Двата отбора вече са на терена и ще разменят половините си след жребия за топка.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона