ДРАМА В КЛУЖ! Ялов ЦСКА изпусна първа победа в Лига Европа от 10 години (ВИДЕО+СНИМКИ)

Али Соу пак със скандални пропуски

ЦСКА не успя да стигне до първата си победа в Лига Европа през този сезон, след като при гостуването си на Клуж завърши 0:0.

Румънците потвърдиха, че се намират в лошо състояние и играта им определено не беше на ниво и "армейците" могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от Румъния.

Така ЦСКА не познава победата в Европа вече 10 години, като последният им успех датира от 5 ноември 2010г. срещу Рапид (Виена), когато Маркиньос и Тодор Янчев донесоха трите точки за българския тим.

В Клуж първият голям шаnс в мача бе за сметката на домакините, когато Чипчиу центрира от фаул, а Микаел Перейра бе оставен непокрит и стреля с глава, а топката се оплете в мрежата, но в страничната и част и играта продължи след аут.

В петата минута ЦСКА бе на сантиметри от това да реализира първият си гол. Топката бе центрирана от корнер, а Валентин Антов отклони с пета, но капитанът на Клуж Камора от голлинията изби топката напред.

В 12-ата минута Жеферсон направи кошмарна грешка след пас от Антов, а Дебелюх открадна топката и напредна мощно посока българската врата. Последва мощен удар с левия крак, но Бусато с блестящ рефлекс парира топката и спаси сигурен гол във вратата си. Пет по-късно Амос Юга позволи на Паун да шутира силно от средна дистанция, но топката прелетя встрани от вратата на Бусато.

Второто полувреме започна със спасяване на Българдеан, който трябваше да се намесва след тежък удар от дистанция на Амос Юга, но стражът на Клуж изби топката встрани от вратата си. Най-чистото положение за ЦСКА дойде след 69 минути игра. Амос Юга комбинира със Санкаре, а той веднага видя вдясно Али Соу. Гамбиецът нанесе силен удар с десния крак, но шпагат на бранител на Клуж блокира опита му и играта продължи след корнер за ЦСКА, от който не последва нищо интересно. Миг по-късно пък халфът Санкаре пробва удар с финес с левия си крак, но опитът му не затрудни Балгардеан.

Четвърт час преди края Камора опита мощен удар с левия крак, но неточно. В 77-ата минута Вион центрира отдясно, а Йомов се размина да засече, след което Соу докосна с глава топката, но не успя да нанесе удар посока вратата на Балгардеан и играта продължи след румънски аут.

Три по-късно резервата Тиаго Родригес пласира страхотно центриране от свободен удар, а няколко играчи на ЦСКА се разминаха с топката, след което бе вдигнат и флага на страничния съдия за засада. Пет минути преди края Чипчиу бе изгонен с втори жълт картон, след като поиска дузпа за нарушение срещу него, но реферът го изгони. Чипчиу влезе в наказателното поле на ЦСКА и той се свлече след единоборство с Валентин Антов, а реферът изгони халфа на Клуж.

Последва натиск на ЦСКА, като "червените" окупираха наказателното поле на Клуж. Тиаго Родригес опита с мощен удар да матира Балгардеан, но вратарят на Клуж изби топката и спаси сигурен гол във вратата си. Топката отиде встрани за Соу, който опита силно с десния крак, но и неточно.

Така ЦСКА остава на последното място в група A с две точки, докато Клуж е трети с пет - на две от втория Йънг Бойс.

Клуж - ЦСКА 0:0

Стартови състави:

Клуж: Балградеан, Сушич, Манеа, Бурка, Камора, Чипчиу, Докович, Рондон, Перейеа, Паун, Дебелюх

ЦСКА: Бусато, Антов, Матей, Занев, Вион, Юга, Жеферсон, Кери, Санкхаре, Йомов, Али Соу

90 - Край на мача!

89 - Енрике проби мощно към наказателното поле на Клуж, беше съборен, но се изправи бързо и стреля, но бе блокиран в корнер

85 - Кипчу е изгонен от игра! Футболистът на Клуж е санкциониран заради опит за симулация в наказателното поле на ЦСКА!

83 - Тиаго изведен с чукната топка пред Балградеан, но стражът улови топката. Двамата обаче се сблъскаха тяло в тяло и пострадаха.

80- Центриране на Тиаго от пряк-свобоен удара, топката минава по диагонал, но никой от играчите в бяло не засече топката. Антов обаче е бил и в засада.

77 - Нов шанс пред Али Соу!
 Нападателят не успя да засече центриране отдясно, макар то да бе отлично и точно на границата на малкото наказателно поле

69 - Какъв пропуск на ЦСКА! Али Соу се озова на стрелкова позиция, но ударът му беше избит защитник, след като топката мина под плонжа на Белградеан!

65 - Опит на Йомов да стреля от границата на наказателното поле, но ударът му е блокиран от футболист в червено

60 - Перейра остава на терена и ще бъде заменен принудително

53 - Жълт картон за Жеферсон, който реагира остро на влизане срещу него. Кипчу също е с официално предупреждение

49 - Хубав удар на Юга от дистанция, топката тупна, но Балградеан се справи и спаси изстрела му!

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първата част!

36 - Дебелюх получава топката в наказателното поле, но ударът му с глава минава над целта

30 - Антов остава да лежи в наказателното поле на ЦСКА с проблем, но изглежда няма да има трудности да продължи игра

17 - Неточен удар на Паун

12 - Бусато със страхотно спасяване, след като Жеферсон сбърка сериозно в центъра и остави нападател на домакините да се озове очи в очи със стража на ЦСКА, който обаче се справи

5 - Кери центрира отляво и Соу остана на сантиметри да засече с глава

4 - Отличен шанс пред ЦСКА! След изпълнение на корнер и леко разбъркване Антов опита технично с пета да изненада Балградеан, но ударът беше изчистен от Камора на гол линията!

2 - Kaто по чудо Клуж не открива резултата от първата си възможност, след като Перейра стреля с глава, Бусато не мръдна, но топката не намери целта.

1 - Още в 20-та секунда Вион получава жълт картон за грубо нарушение срещу футболист на домакините