ОГРОМЕН СКАНДАЛ НА "ТИЧА": Рефер посече тежко Черно море, не даде две дузпи и червен картон! (СНИМКИ)

Варненци загубиха от Етър с 0:1 под свирката на Петър Костадинов, Матиас Курьор с фрапантни пропуски

Съдийският геноцид срещу Черно море достигна апогея си! Отборът допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Етър след огромна тесла на рефера от Добрич Петър Костадинов, който не даде две чисти дузпи и спести червен картон на гостите от Велико Търново. От клуба официално оповестиха, че ще бъде депозирана жалба в БФС. Но това няма да върне точките на "моряците"...

Мачът бе от 15-ия кръг на efbet Лига и се игра на „Тича”, а търновци стигнаха до успеха след попадение на Преслав Боруков в 34-ата минута.

Нападателят се намира в страхотна форма и вече има шест гола за отбора си, а с този успех търновци се отлепиха от дъното, където вече е Славия.

„Болярите” вече са предпоследни13-и с 10 точки, а пък „моряците” са на 5-ата позиция с 21 пункта.

Не може да не се отбележи, че Етър бележи голям прогрес при Александър Томаш и вече спечели 7 точки само за три кръга под негово ръководство, като това са 70% от точките, които има тима от началото на сезона.

Домакините започнаха срещата по-активно през първите минути, но така и не успяваха да застрашат вратата на Христо Иванов.

В 16-ата минута след добро центриране на Илиев от фаул топката бе изчистена от Крачунов далеч от наказателното поле на Етър.

В 30-ата минута Ангелов отправи първия точен удар за Етър, но той бе твърде лек и в крайна сметка Георгиев улови лесно.

Три минути след това се стигна до първия огромен съдийски сигнал в мача. Черно море трябваше да получи дузпа, тъй като Станев фаулира измъкналия се в наказателното поле на Леандро, но Петър Костадинов остана безмълвен, неясно по какви причини....

Повторенията показаха, че нарушение в наказателното поле действително имаше, ала играта продължи и в ответната атака Етър поведе.

Боруков вкара шестия си гол за сезона в 34-ата минута, след като засече с глава центриране от ляво и така даде аванс на „виолетовите”.

До почивката така и не се стигна до повече интересни ситуации и резултатът в този мач остана непроменен.

Второто полувреме започна активно за варненци и в 49-ата минута Илиев бе намерен от Панов и стреля с глава от наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Иванов.

Четири минути по-късно една избита топка от Мариян Иванов стигна до Касми, но ударът му премина над вратата.

В 64-ата минута Курьор направи непростим пропуск, след като пропусна да вкара на празна врата от два метра, но някак си не нацели целта.

Секунди след това Панайотов направи също непростим пропуск за варненци, след като не засече от перфектна позиция прекрасно центриране на Велев във вратата. Топката в крайна сметка профуча над напречната греда.

В 84-ата минута Курьор не успя да засече прекрасно центриране от фаул, макар че бе изключително близо и на перфектна позиция. Това бе негов нов голям пропуск в мача.

Върхът на всичко в съдийството на Петър Костадинов бе в 87-та минута. Тогава Илиан Илиев бе фаулиран в наказателното поле, но реферът отсъди.....пряк свободен удар. Малко преди това бе спестен и червен картон за защитника на Етър Георги Купенов, който фаулира много грубо Илиан Илиев. Но реферът от Добрич пропусна и това, явно ощетявайки Черно море за пореден път в мача.

В минутите до самия край Черно море предимно атакуваше, а гостите играха по-дефанзивно. В крайна сметка не се стигна до повече попадения.

Черно море – Етър 0:1
0:1 Преслав Боруков (34)

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев-младши, 71. Васил Панайотов, 15. Патрик Андраде, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 29. Файсел Касми;

Треньор: Илиан Илиев;

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (к), 11. Антон Огнянов, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 23. Христофор Хубчев, 20. Яни Пехливанов, 99. Преслав Боруков;

Треньор: Александър Томаш.

Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"