РОНАЛДО ШОУ: Кристиано се завърна на "Камп Ноу" и свали Барселона от върха в групата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът изигра ключова роля в успеха на Ювентус над Барса с 3:0

Ювентус победи с класическото 3:0 Барселона в последния мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Торинци успяха да се преборят за първото място в група G с този успех, като се изравниха по точки с "каталунците", но ги победиха в директните показатели, след като първата среща в Торино завърши 2:0 за Барса.

Героят на вечера беше звездата на Юве Кристиано Роналдо, който отбеляза два гола и победи в директния сблъсък Лионел Меси.

В осмата мнтуа дойде първата сериозна ситуация пред двата отбора. МакКени проби отляво в наказателното поле на домакините. Американецът подаде по земя към Роналдо, който отправи удар с върха на обувката си, но Тер Стеген внимаваше и улови. Секунди по-късно Роналдо овладя след центриране отляво на Алекс Сандро и върна назад за Данило, но десният бек не бе точен в отиграването си.

В 13-ата минута Араухо постъпи наивно и събори в наказателното поле Кристиано Роналдо, а реферът Щийлер посочи бялата точка. Зад топката застана именно португалецът, който с финес стреля в средата на вратата и Тер Стеген не успя да се намеси - 1:0 за Ювентус.

Играта на "старата госпожа" стана още по-вдъхновена и в 20-ата минута, Мората подаде в наказателното поле за МакКени. Той продължи вдясно за Куадрадо, който с елегантен пас върна към тъмнокожия футболист, който отблизо с ножичен удар матира стража на Барса за втори път - 2:0 за Ювентус.

Последва шут на Меси, който беше избит от Буфон. В 25-ата минута Мората стреля с глава, но топката мина над вратата. Междувременно, съдията подмина претенции на гостите за втора дузпа за игра с ръка на Пянич. В 30-ата именно босненецът нанесе удар, който излезе в аут. В добавеното време на първата част "лос кулес" поискаха дузпа за нарушение в наказателното поле, но реферът Щилер не посоч такава.

Второто полувреме започна с далечен шут на Лионел Меси с левия крак, но Буфон закова топката пред себе си. В 51-ата минута обаче реферът взе решение за втора дузпа за Юве, след като се посъветва с VAR. На него германецът видя как Ленгле играе с ръка в наказателното си поле и логично посочи бялата точка. Зад нея застана отново Роналдо, който с премерен удар в долния десен ъгъл на Тер Стеген вкара трети гол - 3:0 за Юве.

След час игра Де Лихт пресече центриране отляво, а топката се запъти към границата на наказателното поле, където Пянич нанесе удар с десния крак, но доста крив. В 65-ата минута Меси обстрелва вратата на Ювентус от 15-ина метра, но Буфон отново парира удара. Последва опит за добавка от Брайтуайт, но Де Лихт изчисти силно напред.

В 73-ата минута Де Лихт фаулира Гризман в наказателното поле на Барса и реферът отсъди дузпа, но страничният съдия вдигна флага си за засада, която бе коректно отсъдена и играта продължи.

Секунди по-късно Бонучи реализира четвърти гол във вратата на Барселона. Алекс Сандро продължи топката с глава към Кристиано след корнер, а той не успя да я спре и тя се отби в тялото му, продължавайки към бранителя и той от съвсем близо вкара четвърти гол, но се видя, че при паса на Роналдо Бонучи е бил в нередовна позиция.

Шест минути преди края на срещата Меси отново опита да обстрелва вратата на Джиджи Буфон, след като елементарно подмина Данило и шутира с левия крак, но за съжаление на №10 в Барса и този му удар бе встрани.

Барселона - Ювентус 0:3
0:1 Роналдо (дузпа) 13
0:2 Maккени 20
0:3 Роналдо (дузпа) 52

Стартови състави:

Барселона: Тер Стеген, Араухо, Дест, Ленгле, Тринкао, Жорди Алба, Родри, Пянич, Де Йонг, Педри, Меси, Гризман

Ювентус: Буфон, Алекс Сандро, Бонучи, Де Лихт, Данило, Артур, Маккени, Рамзи, Куадрадо, Роналдо, Мората