ОБЗОР: Литекс завърши годината с първа победа от септември насам

Миньор, Локо (ГО) и Добруджа загубиха у дома, вижте резултати, голмайстори и класиране във Втора лига след съботните срещи

Кръг №17 от българската футболна Втора лига започна вчера с две срещи, една от които бе последна в първенството за фалиралия отбор на Кариана.

В Ерден домакините изпуснаха две дузпи и взеха точка от гостуващия Хебър след 1:1, така че останаха на крачка от лидера Пирин (Благоевград), а от Нова година вече ще развиват само школата си, без да имат отбор във Втора лига.

В другият двубой, игран в петък, Спортист (Своге) разби като гост Нефтохимик с 4:2 в мач с 5 греди.

Съботната програма предложи още 4 сблъсъка, а в първите 3 от тях завършиха с победи за гостите и то с резултат 2:0.

Миньор падна от Созопол в Перник след попадения на Иван Колев (24) преди и на Сава Савов (60) след почивката, докато Септември (София) спечели със същия резултат визитата си на Локомотив в Горна Оряховица.

Там обаче и двата гола паднаха още през първото полувреме, в което точни бяха Симеон Мечев (7) и Цветомир Вачев (30).

Септември (Симитли) също спечели като гост с 2:0, налагайки се над Добруджа в Добрич с късни попадения.

Последен за деня бе двубоят Литекс – Янтра, в който обаче домакините спечелиха.

„Оранжевите“ се наложиха с минималното 1:0 в Ловеч с гол на Иван Митрев от дузпа в 66-ата минута, а по този начин записаха първи успех от месец септември насам.

Със спечелените три точки Литекс събра общо 20 и се отдалечи от опасната зона, така че ще може да посрещне празниците в добро настроение.