НА ВЪРХА! Легендата е жива, Локо (Сф) есенен шампион във Втора лига (СНИМКИ)

"Червено-черните" надвиха Лудогорец 2 с 3:1

Локомотив (София) е есенен шампион във Втора лига!

Това стана факт, след като столичните „железничари“ спечелиха с 3:1 домакинството си на Лудогорец 2 от 17-ия кръг и събраха актив от 32 точки, с колкото е и Пирин (Благоевград), но ще зимуват на върха заради по-добрите си показатели.

С две попадения днес на стадион „Локомотив“ се отличи головата машина на домакините Светослав Диков, който завърши годината с 12 гола в 14 мача за първенство. Едно добави бразилецът Матеус Дуарте Роча, а за гостите точен бе резервата Хюсеин Кельовлуев.

Срещата започна отлично за Локо (Сф) и още в третата минута Диков откри резултата.

След това „железничарите“ имаха и късмет, защото удар на Илкер Будинов срещна гредата.

Последваха две спасявания на вратаря на Лудогорец 2, който обаче бе безпомощен в 23-ата минута, когато Матеус Дуарте Роча се разписа с глава след корнер и удвои аванса на своите.

Само две минути по-късно той стана класически, тъй като Светослав Диков реализира второто си попадение в срещата.

Малко по-късно същото можеше да стори и Павел Петков, тъй като Локомотив получи дузпа за нарушение срещу Александър Александров в пеналта, но изстрелът му от бялата точка бе спасен от вратаря на гостите.

Малко преди почивката те удариха още една греда, чрез своя капитан Иван Йорданов, а след паузата Ивайло Василев също показа класа, отразявайки опасен удар с глава на Георги Чукалов в 65-ата минута.

В 70-ата резервата Хюсеин Кельовлуев реализира почетното попадение за „орлите“ в двубоя, който приключи при резултат 3:1 в полза на Локомотив и така футболистите спазиха обещанието си пред феновете, подкрепили ги вчера на последната тренировка, че ще направят всичко по силите си, за да спечелят последния двубой за годината.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 3:1
1:0 Диков (3)
2:0 Матеус Дуарте Роча (23)
3:0 Диков (25)
3:1 Кельовлуев (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив (София): 91. И. Василев, 2. Ферари, 23. М. Василев, 3. М. Петков, 3. Орачев, 22. Семерджиев, 94. Роча, 26. Милошев, 7. Александров, 18. Диков, 27. П. Петков;

Лудогорец 2: 69. Дамянов, 34. Костадинов, 38. Найденов, 50. Петров, 82. Йорданов, 91. Ганчев, 52. Димитров, 45. Караангелов, 58. Илиев, 81. Будинов, 97. Чукалов.