НА ВЪРХА! Манчестър Юнайтед надви Бърнли и поведе във Висшата лига (ВИДЕО)

Погба вкара безценния гол в 71-та минута

Манчестър Юнайтед е на върха във Висшата лига! Това се случва за първи път от осем години насам след първите дни на Нова година.

Отборът на Оле Гунар Солскяер победи Бърнли с 1:0 при визитата си на "Търф Мур" от 17-ия кръг на Висшата лига и по този начин оглави класирането с 36 точки в актива си, като има 3 пред действащия шампион Ливърпул, който е втори.

Юнайтед владееше повече топката от самото начало, но първата чиста ситуация бе пред вратата на гостите. В 22-рата минута Фернандеш загуби леко топката в своята половина. Барнс изведе Уууд, който потърси далечни ъгъл, но Байи се хвърли на шпагат, блокира удара и топката излезе в корнер. Малко след това и Марсиал отправи много добър изстрел с левия крак, след който топката профуча встрани от целта.

В 28-ата минута станахме свидетели на много любопитен казус. Гостите организираха контраатака, при която Кавани можеше да излезе на чиста позиция, но бе фаулиран от Брейди пред наказателното поле.

Кевин Френд отсъди нарушение и показа жълт картон на играча на Бърнли. ВАР прегледа ситуацията за това дали Брейди не е бил последен в отбраната и действията му не заслужават червен картон.

Вероятно точно такова щеше да бъде решението, но след това ВАР върна и предходна ситуация, от която тръгна контрата на "червените дяволи".

Тя бе пред наказателното поле на гостите, където Люк Шоу влезе остро срещу Гудмундсон в борба за една спорна топка. Левият бек докосна кълбото, но след това бутоните попаднаха опасно в крака на съперника, така че в крайна сметка Френд отсъди нарушение в полза на Бърнли и показа жълт картон на Шоу. Това анулира последващата ситуация и спаси Брейди.

В 36-ата минута Магуайър прати топката във вратата на домакините, след като засече с глава центриране на Шоу от фал. Попадението обаче бе отменено много бързо заради това, че капитанът на Юнайтед натисна в гръб Ерик Питърс при борбата за високата топка.

До почивката Юнайтед имаше пълно преимущество. В 45-ата минута Марсиал отправи страхотен удар от около 25 метра, след който топката влизаше в горния ъгъл, но Поуп реагира блестящо и изби.

В 52-рата минута Погба направи много добър рейд между трима бранители, след което намери Фернандеш. Последният продължи към Марсиал, който центрира ниско към Кавани. Уругваецът обаче не успя да намери добре топката отблизо и тя се озова в ръцете на Поуп.

Юнайтед доминираше. В 66-ата минута Кавани бързо успя да стигне до топката в наказателното поле след неудачен опит за изчистване на Лоутън. Уругваецът стреля технично към далечния ъгъл, но встрани от целта.

Три минути след това гостите поискаха дузпа, след като Погба падна след единоборство с Браунхил. Сигнал обаче не последва, а и ВАР не видя нищо нередно. Натискът на гостите обаче даде резултат в 71-вата минута.

Рашфорд получи отдясно и задържа много хитро топката, оглеждайки как да продължи. След това нападателят много меко центрира към Погба на границата на наказателното поле. Французинът стреля от въздуха, топката рикошира в Лоутън и премина между краката на Поуп.

В заключителните минути Бърнли наложи натиск. Браунхил стреля встрани, а след това и Видра имаше два шанса. Две минути преди края ВАР прегледа ситуация за евентуална игра с ръка на Магуйаър в наказателното поле след центриране от корнер.

Такава имаше, но бе решено, че дузпа няма. В добавеното време и Тарковски не успя да нанесе добър изстрел отблизо. В самия край и Марсиал пропусна, останал сам срещу Поуп.

Бърнли - Манчестър Юнайтед 0:1