В БИТКАТА ЗА РИМ: Лацио унищожи Рома! (ВИДЕО)

Луис Алберто вкара два гола за третата поредна победа на "орлите"

Лацио срази Рома с 3:0 в дербито от 18-ия кръг на Серия "А". "Вълците" са трети в подреждането с 34 точки, една повече от шампиона Ювентус, който е четвърти, но и с два мача по-малко. "Орлите", които записаха трета поредна победа, пък са седми с 31.

В 8-ата минута голмайсторът на Лацио – Чиро Имобиле, получи извеждащ пас по левия фланг, навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му се оказа твърде слаб, за да затрудни Пау Лопес.

Малко преди да измине четвърт час игра Ибанес допусна кошмарна грешка в защита, от която "небесносините" се възползваха.

Бразилският бранител действа неразчетено в собственото си наказателно поле и топката се озова в Имобиле, който от чиста позиция трудно можеше да сбърка – 1:0.

Домакините се възползваха от моментния си възход и нанесоха втори удар в средата на първата част. Пробойната в защитата на „вълците“ отново дойде през Ибанес, който този път бе надигран от Мануел Ладзари.

Италианецът намери непокрития Луис Алберето, а той с добре насочен изстрел в долния десен ъгъл на вратата удвои аванса на „римските орли“.

Преди головия пас останаха съмнения, че топката е срещнала ръката на Ладзари. От Рома изявиха претенции, но след разглеждане на ситуацията, попадението бе зачетено.

В следващите минути „вълците“ се опитаха да притиснат съперника, но футболистите на Пауло Фонсека така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред Хосе Рейна.

10 минути след почивката Имобиле изпробва рефлекса на Лопес от далечено разстояние, но испанският страж внимаваше и безпроблемно улови кълбото.

Малко след това в рамките на 4 минути вратарят на „вълците“ трябваше намесва на 3 пъти. Милинкович-Савич, Кайседо и отново капитанът на "небесносините" отправиха изстрели към противниковата врата, но опитите им не бяха увенчани с успех.

В 67-ата минута с второто си попадение Луис Алберто окончателно уби интригата. Офанзивният испанец получи топката на дъгата на пеналтерията и с техничен удар направи Пау Лопес безпомощен за трети път.

Предвид резултата, мачът се доиграваше и логично темпото на игра спадна.

Все пак 5 минути преди редовните 90 Джеко можеше да отбележи почетно попадение, но Рейна се намеси блестящо и изби в ъглов удар.

До края на срещата един от героите за Лацио днес - Луис Алберто се опита да оформи своя хеттрик, но без успех.

ЛАЦИО - РОМА 3:0
1:0 Милинкович-Савич (11)
2:0 Луис Алберто (23)
3:0 Луис Алберто (67)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛАЦИО: 25. Райна, 3. Луис Филипе, 33. Ачерби, 26. Раду, 29. Лазари, 21. Милинкович-Савич, 6. Лейва, 10 Луис Алберто, 77. Марушич, 20. Кайседо, 17 Имобиле

РОМА: 13 Пау Лапос, 23. Maнсини, 6 . Смолинг, 3. Ибанес, 2. Карсдорп, 17. Вертут, 14. Вилар, 37. Спинацола, 7. Пелегрини, 77. Мхитарян, 9. Джеко