Лудогорец започна с победа контролите в Турция (ВИДЕО)

Шампионите надвиха с 2:1 Бачка Топола

Лудогорец започна с победа контролните си срещи в Турция. Разградчани победиха Бачка Топола с 2:1. И двата гола за тима на Валдас Дамбраускас вкара Бърнард Текпетей.

Още в седмата минута на срещата Лудогорец поведе в резултата. С мощен изстрел Бърнард Текпетей реализира във вратата на сръбския съперник на "орлите". Две минути по-късно Мавис Чибота пропусна да вкара втори гол, след като получи в наказателното поле, но стреля неточно.

В 14-ата минута Чибота не успя да стреля по посока вратата, след като бе блокиран от бранител на Бачка Топола. В 26-ата минута Бачка Топола бе близо до изравняване на резултата. След центриране от свободен удар обаче нито един от футболистите на сръбския тим не успя да засече точно топката във вратата на Ренан. В 30-ата минута топката прелетя покрай вратата на Ренан.

Десет минути преди края на първата част Лудогорец удвои аванса си. Текпетей реализира втория си гол в мача, а негов асистент отново бе Икоко. В 37-ата минута Станоев остана очи в очи с Ренан и се разписа за сръбския тим.

През втората част Дамбраускас пусна нов състав на терена - Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Абел Анисе, Стефан Баджи, Иван Йорданов, Доминик Янков, Димитър Митков, Кирил Десподов. В 54-ата минута Пламен Илиев спаси удар на Тумбашевич.

В 60-ата минута и треньорът на Бачка Топола смени почти целия си отбор. В 67-ата минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, но не успя да създаде опасност пред вратата на сръбския тим. Малко след това отново Десподов центрира от свободен удар, но стражът на Бачка Топола изби топката.

В 85-ата минута Григоре засече центриране на Десподов от корнер, но Бурсач се разтегна и изби в ъглов удар.
иу Кешерю, 37. Бърнард Текпетей, 13. Мавис Чибот

Лудогорец - Бачка Топола 2:1
1:0 Текпетей 7
2:0 Текпетей 35
2:1 Станоев 37

Стартов състав на Лудогорец: Ренан, Вердон, Жосуе Са, Икоко, Илиев, Дяков, Сантана, Каули, Кешерю,Текпетей, Чибота