КОШМАРЪТ ПРИКЛЮЧИ: Реал разкъса Алавес и се доближи на 4 точки от Атлетико (ВИДЕО)

Столичани се справиха отлично без Зидан, Бензема заби два гола

Реал (Мадрид) спечели с 4:1 гостуването си на Алавес в Ла Лига и се доближи на само четири точко от лидера Атлетико М. "Дюшекчийте" обаче имат два мача по-малко.

Тимът на Зинедин Зидан, който отсъстваше от пейката заради положителен тест за коронавирус, беше изправен до стената след кошмарните загуби - 1:2 от Атлетик Б за Суперкупата и с 1:2 след продължения от Алкояно за Купата на Краля. Днешният успех беше глътка свеж въздух за Реал, който в първенството не е губил вече девет поредни мача и все още е в борбата за титлата.

Реал взе инициативата още от първите минути и в 14-ата Бензема бе изведен сам срещу Пачеко, но ударът му бе отразен. При добавката топката се отклони в тялото на защитник, а след това и в гредата. Последвалия ъглов удар завърши с гол за гостите. Каземиро засече центрирането с глава и прати топката в мрежата - 0:1!.

По-добрата игра на Реал продължи и в 21-та минута Ферлан Менди пропусна да покачи резултата. Французинът изскочи на стрелкова позиция, но вместо да бие към вратата, реши да подава към Бензема. Топката обаче бе пресечена от защититата на домакините.

Удар на Еден Азар в 28-та минута мина на сантиметри от вратата. Вторият гол не закъсня. В 41-та минута Лукас Васкес и Азар комбинираха около наказателното поле, а топката стигна до Бензема и французинът я насочи неспасяемо във вратата за 2:0.

В продължението на първото полувреме Тони Кроос изведе Азар сам срещу Пачеко и белгиецът с техничен удар предреши всичко в срещата - 3:0.

На полувремето треньорът на Алавес Абелардо Фернадес направи тройна смяна и импулсът в изявите на домакините се видя. Една от смените Лукас Перес изработи почетното попадение, след като в 60-та минута центрира към Хоселу, който пък с глава прати топката в мрежата на Куртоа за 1:3.

Десет минути по-късно Бензема спря устрема на домакините с втория си гол в срещата. Французинът проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле и си отвори позиция за стрелба с десния крак. Последва прекрасно насочен удар по диагонала, с който реализира 10-тия си гол в Ла Лига този сезон.

АЛАВЕС - РЕАЛ М 1:4
0:1 Каземиро (15)
0:2 Бензема (42)
0:3 Азар (45+1)
1:3 Хоселу (60)
1:4 Бензема (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АЛАВЕС: Пачеко, Дуарте, Лежюн, Лагуардия, Наваро, Пина, Баталия, Риоха, Едгар Мендес, Агирегабирия, Хоселу

РЕАЛ М: Куртоа, Лукас Васкес, Варан, Милитао, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Асенсио Азар, Бензема