В СТУДА НА "ТИЧА": Черно море и Локо Пд с ялово 0:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора не си вкараха гол за първи път от 15 години

Черно море и Локомотив (Пловдив) регистрираха първо равенство при резултат 0:0 помежду си от 2006 година насам.

Тогава, а и сега, двата отбора не си отбелязаха гол във Варна, а след днешното реми гостите останаха с 12 точки пред „моряците“.

Мачът от 17-ия кръг на футболната efbet Лига се игра на стадион „Тича“ и бе първи официален за опонентите през календарната година.

Домакините го започнаха по-добре и се настаниха в половината на Локомотив, но стигнаха само до няколко корнера в началните минути.

В десетата обаче те имаха отличен шанс да открият резултата.

Родриго се справи с лекота с Момчил Цветанов до тъчлинията и намери с отлично центриране непокрития Исмаил Иса, ала нападателят не успя да улучи вратата с глава от непосредствена близост.

Отговорът на пловдивчани дойде малко по-късно, когато Лукас Салинас отправи удар по диагонала, но не затрудни стража на „моряците“.

Впоследствие те на два пъти имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена, а не след дълго гостите успяха да се окопитят и да изравнят играта, макар че продължиха да разчитат предимно на контраатаки.

След една такава центриране на Бирсент Карагарен рикошира в играч на „моряците“ и бе на път да заблуди вратаря им, но Иван Дюлгеров внимаваше и улови топката точно на голлинията си.

В заключителните минути на първата част се стигна до разбъркване в наказателното поле на Локомотив, но Черно море не се възползва и така почивката дойде при нулево равенство.

То се запази и след нея, макар че двата отбора имаха шансове да го променят.

В 78-ата минута Цветомир Панов и Илиан Илиев-младши разиграха страхотно топката отляво и последният нахлу в наказателното поле, където стреля силно, но над вратата.

В 80-ата минута пък Диниш Алмейда изведе Кристиан Илич в наказателното поле на “моряците”, но с превъзходен шпагат Влатко Дробаров успя да избие топката точно преди футболистът на Локо Пд да нанесе своя удар.

Така в крайна сметка двата отбора поделиха точките и Локомотив вече има 34, изоставайки с 5 от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко и е следващият съперник на "черно-белите" в елита.

Черно море е на седмо място във временното класиране с 22 точки от 17 двубоя, а в следващия кръг гостува на ЦСКА.