КАПИТУЛАЦИЯ: Лестър обърна Ливърпул с 3 гола за 6 минути в мач №300 на Клоп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Трето поредно поражение и още една контузия за шампионите, чиито вратар отново ги провали

Английският шампион Ливърпул допусна трето поредно поражение във Висшата лига.

Това стана факт, след като Лестър стигна до впечатляващ домакински обрат и успех с 3:1 само за 6 минути в мач от 24-ия кръг, който бе под номер 300 за Юрген Клоп начело на мърсисайдци.

За капак Джеймс Милнър също се контузи и така в лазарета на „червените“ вече има цели 10 футболисти, а с неубедителни изяви отново се отличи вратарят Алисон, сочен за основен виновник и при поражението от лидера Манчестър Сити.

Иначе гостите овладяха инициативата след началния съдийски сигнал и имаха няколко добри възможности за гол, но в заключителната част на срещата сякаш капитулираха и останаха с 40 точки, изоставайки с 6 от Лестър, който измести Манчестър Юнайтед от второто място във временното класиране.

Стартът на двубоя по нищо не предвещаваше крайния резултат, тъй като още в 10-ата минута Мохамед Салах бе изведен със страхотен пас от Джордан Хендерсън зад гърба на защитата. Египетският национал обаче се засуети и беше застигнат от Рикардо Перейра, който успя да го блокира.

Лестър отговори с неточен изстрел на Джейми Варди, а в 12-ата минута Ливърпул имаше претенции за дузпа заради нарушение срещу Салах в пеналта, но такава не последва.

Малко след това се стигна до нова травма в състава на мърсисайдци и Джеймс Милнър бе принудително заменен от Тиаго Алкантара.

Натискът на Ливърпул обаче продължи и дори се засили, но с две отлични намеси блесна вратарят на домакините Каспър Шмайхел, който бе с основна заслуга за нулевото реми до почивката.

През първото полувреме гостите стигнаха до цели 8 ъглови удара, а в края му домакините имаха шанс да поведат изненадващо, но Джейми Варди нацели гредата.

Скоро след паузата същото стори и Трент Алекзандър-Арнолд, който стреля от свободен удар, но нямаше късмет след рикошета в стената от футболисти в 56-ата минута.

Така се стигна до 67-ата минута, в която Роберто Фирмино изведе находчиво Салах в пеналта и той с изключително прецизен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на Шмайхел, за да открие резултата – 0:1.

Радостта на „червените“ обаче не бе дълга, защото 12 минути по-късно Лестър изравни. Това стана след нарушение на Тиаго точно до границата на наказателното поле, което бе прегледано с ВАР заради съмнения за дузпа.

Такава не последва, но след центрирането от статичното положение на Джеймс Мадисън никой не игра с топката и тя заблуди Алисон, тъй като имаше играч пред него, а той опита да играе с кълбото.

Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след разглеждане на ситуацията с ВАР стана ясно, че такава няма и така резултатът вече бе 1:1.

Само три минути по-късно драмата стана пълна, защото стражът на гостите излезе необмислено да пресече един дълъг пас към Харви Барнс и се сблъска с дебютанта Озан Кабак. От това се възползва Джейми Варди, който овладя топката и с лекота я прати в опразнената врата – 2:1.

След още три минути пък „лисиците“ нанесоха своя решителен удар. В 85-ата именно Харви Барнс бе изведен с хубав пас от Уилфред Ндиди сам срещу вратаря и го преодоля с удар по диагонала, за да направи резултата 3:1 и впечатляващия обрат в рамките само на 6 минути!

До края повече попадения не паднаха и така Брендън Роджърс записа дебютния си успех срещу Ливърпул откакто бе уволнен от „Анфийлд“, а Лестър се поздрави с първа победа срещу мърсисайдци от 2017 година насам.

Лестър – Ливърпул 3:1
0:1 Салах (67)
1:1 Мадисън (79)
2:1 Варди (82)
3:1 Барнс (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Амартей, Еванс, Сьойюнджю, Рикардо, Ндиди, Тилеманс, Обрайтън, Мадисън, Барнс, Варди;

ЛИВЪРПУЛ: Алисън, Александър-Арнолд, Кабак, Хендерсън, Робертсън, Вайналдум, Джоунс, Молнър, Мане, Салах, Фирмино;