И ПАК ТОЙ: Али Соу изтръгна победата за ЦСКА в преспите на Овча купел (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" стигнаха до скъпоценни 3 точки при нечовешки условия

ЦСКА започна втория полусезон в елита с много ценна и сладка победа над Славия с минималното 1:0.

Срещата от 17-ия кръг на efbet Лига се игра на стадиона в "Овча Купел", но теренът бе изключително тежък и за двата тима заради обилния снеговалеж, който се изсипа над столицата.

Единственото попадение в мача бе дело на Али Соу, който бе точен в 24-ата минута и така донесе успеха на своите.

След този мач ЦСКА е втори в класирането с актив от 36 точки, докато "белите" са на незавидното 13-о място с 12 пункта.

Срещата започна с добро темпо, като през първите минути нямаше положения пред двете врати.

В 11-ата минута обаче Славия изпусна чудесен шанс да стигне до попадение, след като ударът на Кирилов се отби в лявата греда на пазената от Бусато врата.

Минути след това Соу отправи силен удар, който обаче премина покрай вратата, а а"баелите" стигнаха до още една греда в 18-ата минута.

В ситуацията след изпълнение на корнер Вълчев игра с глава и насочи топката към вратата, но тя "кацна" на горния стълб.

Все пак обаче с майсторско изпълнение в 24-ата минута ЦСКА откри чрез Соу, след като габонецът бе намерен в наказателното поле и си спря топката с гърди, а след това от близка дистанция я вкара в мрежата.

В 32-ата минута Рангелов можеше да изравни, но ударът му от точката на дузпата бе разочароващ, а до самия край на полувремето така и нямаше някакви кой знае какви инфарктни опасности.

Второто полувреме започна скучновато с оглед на тежките условия и битката се водеше предимно в средата на терена през първите минути на него.

Четвърт час след подновяването на играта се наложи снегът да бъде почистен, за да се виждат линиите.

В 73-ата минута след центриране на Пеняранда се стигна до хаос в наказателното поле на Славия, но попадение така и нямаше.

Три минути след това Бусато излезе много разчетено, за да изпревари Вълчев за една топка. В противен случай можеше да има и изравнителен гол.

До самия край нямаше повече голове, като в последните минути Бусато спаси удар на противников играч.

Най-интересното от мача по минути:

1 - Начало на срещата!

3 - Теренът е доста тежък за футбол, а снеговалежът над столицата продължава

10 - Все още няма опасности пред двете врати

11 - ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! След удар на Кирилов топката се удря в лявата греда

16 - Коварен удар на Соу, който обаче минава покрай вратата

20 - ВТОРА ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! След центриране и неубедителна намеса на Бусато, Вълчев с глава успя да прати топката в напречната греда

23 - ГОЛ! Соу открива за ЦСКА! След перфектен пробив за Мазику и подаване към гамбиеца се стигна до попадението! Африканецът бе намерен на чудесна позиция и от няколко метра вкара с лекота

26 - Шанс за втори гол, за ЦСКА! Вион стреля хубаво, но Вуцов се намесва отлично

34 - ШАНС и за Славия! Рангелов стреля от точката на дузпата, но ударът му минава над напречната греда

45 - Край на първото полувреме!

46 - Начало на второто полувреме

58 - След почивката не се случва нищо интересно на терена, няма и опасни положения
|
63 - Удар на Тиаго от който не последва нищо интересно

74 - Шанс за втори гол за ЦСКА! Пеняранда центрира в наказателното поле, но не се стигна до попадение

86 - И двата тима създадоха няколко добри атаки от които не се стигна до нищо съществено

90 - Край на мача

СЛАВИЯ - ЦСКА СОФИЯ 0:1
0:1 Соу 23

СЛАВИЯ: 13. Св. Вуцов, 4. Патев, 38. Гандри, 55. А. Христов, 19. Антовски, 77. Вълчев, 17. Дост, 7. Макрилос, 71. Стоев, 10. Кирилов, 8. Рангелов

ЦСКА: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 20. Тиаго, 9. Пеняранда, 18. Мазику, 24. Синклер, 10. Йомов, 22. Соу

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона