БАРСА НА КОЛЕНЕ! Извънземен ПСЖ разпиля каталунците на "Камп Ноу", Мбапе с хеттрик!(ВИДЕО+СНИМКИ)

Парижани си го върнаха за кошмарната вечер преди четири години и на практика решиха изхода от битката

ПСЖ нанесе звучен шамар на Барселона в първия им 1/8-финален мач в Шампионската лига след като победи с 4:1 на "Камп Ноу" и на практика реши изхода от този сбъсък.

Парижани успяха да постигнат частичен реванш за кошмара преди четири години, когато след 4:0 у дома бяха елиминирани от каталунците с 1:6 в реванша.

Звездата на вечерта бе Килиян Мбапе, който беше невъзможен за спиране и реализира хеттрик. Лионел Меси отбеляза първото попадение в мача и единственото за домакините, а четвъртия гол зад Тер Стеген вкара Мойс Кийн.

Първият удар в мача бе дело на Идриса Гей в 4-ата минута. Той опита късмета си от далечна дистанция, но не се наложи на Марк-Андре тер Стеген да се намесва, тъй като топката прелетя покрай вратата. Малко след това Де Йонг пусна към Дембеле, който опита удар от границата на наказателното поле, но защитник на ПСЖ успя да застане на пътя на топката.

В 14-ата минута Барса получи страхотен шанс за гол. Педри получи топката с гръб към вратата, обърна се майсторски и изведе Антоан Гризман зад защитата на ПСЖ. Френският национал опита да преодолее Навас от малък ъгъл, но стражът бе заел добра позиция и успя да избие с крак.

Пет минути по-късно ПСЖ получи отличен шанс за гол. Мбапе изведе Мауро Икарди на чиста стрелкова позиция, аржентинецът успя да пусне топката покрай Тер Стеген, но Педри изчисти пред голлинията.

В 27-ата минута се стигна до дузпа за домакините. Френки де Йонг бе потърсен с дълго подаване в наказателното поле, но бе препънат от Лайвин Курзава. ВАР преразгледа ситуацията и потвърди решението на рефера. Зад топката застана Лионел Меси, който с мощен шут прати топката в мрежата.

Секунди след това Барса можеше да удвои аванса си. След грешка в защитата на ПСЖ Меси се озова на добра позиция, подаде към Дембеле, който абсолютно необезпокояван не успя да затрудни Кейлор Навас.

В 32-та минута по-късно равенството бе възстановено. Верати прати невероятен пас към Мбапе в наказателното поле, нападателят на гостите залъга бранител и преодоля Тер Стеген с мощен удар в близкия ъгъл.

Положенията пред двете врати следваха едно след друго. В 38-ата минута Мойс Кийн много добре се завъртя и стреля по посока вратата на Тер Стеген. Германският страж на Барса отново бе на висота и успя да реагира навреме.

В заключителните секунди преди почивката ПСЖ пропиля нов страхотен шанс за гол. При центриране от корнер Икарди стигна първи до топката и стреля в близкия ъгъл. За късмет на Барса, ударът му премина на сантиметри покрай странични стълб, като се оплете от външната страна на мрежата.

ПСЖ започна по-добре втората част. В 47-ата минута Кийн подаде към Мбапе, който стреля от дъгата на наказателното поле, но не намери целта на вратата.

В следващите минути Барселона успя да наложи контрол върху случващото се на терена. В 62-рата минута Усман Дембеле си освободи коридор за изстрел и отправи такъв в близкия ъгъл, но Кейлор Навас не бе затруднен и успя да улови без особени затруднения.

В 65-ата минута обаче ПСЖ стигна до пълния обрат в резултата и поведе с 2:1. Флоренци бе изведен с дълго подаване зад гърба на защитата, той върна топката успоредно на голлинията, там Жерар Пике не се намеси по най-добрия начин и топката стигна до Мбапе, който реализира второто си попадение от началото на мача.

Малко след това, Мбапе бе близо до хеттрика си, но Тер Стеген се намеси. В 70-ата минута ПСЖ поведе с 3:1. Леандро Паредес центрира от пряк свободен удар, а Кийн отбеляза с глава.

Четвърт час преди края Усман Дембеле се опита да промени по някакъв начин развоя на мача. Той тръгна сам на пробив отдясно, освободи се от защитник на парижани и пробва мощен изстрел, който бе доста неточен.

В 85-та минута невроятният Мбапе стигна до своя хеттрик. Французинът получи от Дракслер в светкавична контраатака и с едно отиграване преодоля Тер Стеген за крайното 1:4.

Така по подобие на легендарния сблъсък между двата отбора преди четири години ПСЖ отново вкара четири гола на Барса в първия мач, но този път те са на чужд терен и за каталунците на "Парк Де Пренс" ще бъде нужно още по-голямо чудо от това на 8-ми март 2017 година.

Барселона - ПСЖ 1:4
1:0 Меси (дузпа) 27