ДЯВОЛСКИ ДОБЪР ЮНАЙТЕД: Вкара четири на Сосиедад и обезсмисли реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бруно Фернандеш се разписа два пъти за успеха на англичаните в Торино

Манчестър Юнайтед спечели с 4:0 срещу Реал Сосиедад в първия 1/16-финал от Лига Европа. Испанският тим беше принуден да посрещне своя противник на неутрален терен в Торино, тъй като властите в Испания не позволиха срещата да се изиграе на тяхна територия поради протоколите свързани с пандемията от COVID-19.

Две попадения за "червените дяволи" заби Бруно Фернандеш, а по едно добавиха Маркъс Рашфорд и Даниел Джеиймс. Така англичаните на практика обезсмислиха реванша.

Мачът на "Алинц Стейдиъм" започна вихрено. Баските можеха да вкарат още във втората минута, когато след грешка на Юнайтед при изнасянето на топката Януазй стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата. Секунди след това Маркъс Рашфорд пък излезе сам срещу Алекс Ремиро, който обаче бързо скъси ъгъла и блокира удара на нападателя.

В четвъртата минута отново Сосиедад пропусна. Исак беше намерен в наказателното поле на "червените дяволи" и той шутира, но Дийн Хендерсън изби в ъглов удар. 12 след това удар на Мактомини беше отразен от вратаря. В 16-ата  Бруно Фернандеш беше изведен зад защитата на баските и подаде за Рашфорд, който засече топката, но последва нова блестяща намеса на Рамиро. Топката се върна във Фернандеш, който опита да вкара с глава,   Робин Ле Норманд обаче изчисти от голлинията.

Натискът на "червените дяволи" даде резултат в 27-ата минута. Бруно Фернандеш откри след отличен пас на Рашфорд и груба грешка в отбраната на Сосиедад, при която вратарят се сблъска с двама от съотборниците си - 0:1.

Сосиедад опита да отговори незабавно с акция по лявото крило, но в решителния момент Грийнууд успя да избие с ефектен шпагат.

Първата ситуация за второто полувреме дойде в 47-ата минута, когато защитникът на баските Робен Ле Норманд отправи хубав изстрел, но право в ръцете на Хендерсън.

Девет по-късно Фернандеш вкара втори гол. С чудесно залъгващо движение той заблуди и двамата бранители пред себе си, след което прати топката в мрежата. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада. Ситуацията беше разгледана от ВАР и в крайна сметка попадението беше признато.

Маркъс Рашфорд уби интригата в 64-ата минута, когато за трети път плати топката в в мрежата на Сосиедад. Нападателят на Юнайтед се разписа след чудесно извеждащо подаване на Фред. Четири след това гол на Джеймс правилно беше отменен заради засада.

В 80-ата минута Бруно изведе Даниел Джеймс, който влезе в наказателното поле и шутира, но отново Ремиро беше последна преграда пред вратата. В последната минута от редовното време Джемйс все пак вкара. С удар по диагонала той намери мрежата за четвърти път. С това бе оформен и крайния резултат в двубоя.

РЕАЛ СОСИЕДАД - МАНЧЕСТЪР ЮН 0:4
0:1 Бруно Фернандеш (27)
0:2 Бруно Фернандеш (56)
0:3 Маркъс Рашфорд (64)
0:4 Даниел Джемс (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ СОСИЕДАД: 1. Ремиро, 2. Залдуа, 24. Норманд, 5. Зубелдиа, 20. Монреал, 21. Давид Силва, 4. Иляраменди, 8. Мерино, 11. Янузай, 19. Исак, 10. Оярзабал

МАНЧЕСТЪР ЮН: 26. Хендерсън, 27. Алекс Телес, 5. Магуайър, 3. Баи, 29. Уан-Бисака, 17. Фред, 39. Мактомини, 21. Джеймс, 18. Бруно Фернандеш, 11. Гринууд, 10. Рашфорд

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини