ОГРОМНА РАДОСТ НА "ЛАУТА": Локо удари Лудогорец в луд мач (ВИДЕО)

"Черно-белите" стигнаха драматично до 3:2, връщат се в играта за титлата

Локомотив (Пловдив) сътвори голям спектакъл и победи с 3:2 шампиона Лудогорец на "Лаута" в луд мач, в който изоставаше в резултата.

Абел Анисе откри в 17-ата минута след асистенция на Десподов. В рамките на около две минути "смърфовете" осъществиха пълен обрат. Първо Момчил Цветанов изравни, а след това капитанът Димитър Илиев направи 2:1 в края на първата част. Клаудиу Кешеру изравни от дузпа в 55-ата минута. Пловдивчани отново излязоха с едни гърди напред, благодарение на Лукас Салинас в 79-ата минута.

Двубоят започна в сравнително спокойно темпо, без положения за двата отбора и без отявлено превъзходство, за който и да било.

В седмата минута Дяков изгуби топката в центъра, Карагарен опита пас към Илиев в предни позиции, но подаването бе пресечено.

В 14-ата минута Димитър Илиев получи с гръб към вратата, обърна се, напредна и стреля по земя с левия крак, но встрани от лявата греда.

3 минути след това Кирил Десподов получи на крилото и спринтира към вратата, където пусна топката към непокрития Анисе, който от близка дистанция прониза Луков.

В 23-ата минута Бирсент Карагарен центрира от дясно в наказателното поле, където Минчев надскочи Са, но ударът му с глава не бе точен.

В 41-ата минута Лукас Салинас бе намерен от Карагарен и мигновено подаде вляво в наказателното поле на непокрития Момчил Цветанов, който разтресля Ренан за 1:1.

В рамките на броени секунди домакините осъществиха пълен обрат. Умарбаев подаде към своя капитан Димитър Илиев в пеналтерията и футболист №1 на България за последните две години копна коженото кълбо по ювелирен начин, прехвърляйки Ренан за 2:1.

В 50-ата минута Парвиз Умарбаев изпълни свободен удар близо до тъчлинията, при който изсипа топката в наказателното поле, където тя първоначално бе изчистена, но попадна у Карагарен, който без да се замисля шутира, но вляво от очертанията.

4 минути по-късно Текпетей бе изведен в наказателното поле и Гомис го събори в гръб, а Волен Чинков нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. Клаудиу Кешеру се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и не сгреши, пращайки в обратния ъгъл Луков.

В 60-ата минута Лукас Масоеро удари лявата греда след центриране на Умарбаев от дясното крило след късо изпълнен ъглов удар.

В 70-ата минута Клаудиу Кешеру стреля от около 20 метра с левия крак по земя, но коженото кълбо прелетя на сантиметри от левия страничен стълб и резултатът се запази.

В 79-ата минута Лукас Салинас отново изведе Локомотив напред, след като изстрелът на Малембана от пряк свободен удар предизвика неубедителна изява на Ренан и при добавката Лукас бе на точното място в точното време и от близка дистанция направи 3:2.беди шампиона Лудогорец с 3:2 в луд мач, който се игра на стадиона в пловдивския парк "Лаута".

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 3:2