НОВИЯТ АЛИ СОУ Е ТУК: Кайседо прекърши храбър Черно море на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" доближиха Лудогорец на 3 точки, реферът спести червен картон на Тибо Вион

ЦСКА спечели с 1:0 домакинството си на Черно море от 18-ия кръг на efbet Лига. Жорди Кайседо се разписа и в официалния си дебют, за да даде надежда на феновете, че "червените" няма да страдат в отсъствието на Али Соу, чийто трансфер подпали "Армията".

Мачът беше с огромен залог и за двата отбора. Гостите дадоха сериозен отпор на ЦСКА. През първото полувреме преобладаваха единоборствата, довели до 27 нарушение и 4 жълти картона. След почивката реферът пощади Тибо Вион, който трябваше да бъде изгонен за удар с крак в гърдите на съперник. В игра за "червените" се появи Йомов, Пеняранда продължи да тормози защитата на гостите, а магическо  отиграване на Жорди Кайседо донесе успеха на "червените" и те се доближиха на три точки от лидера Лудогорец само седмица преди дербито в Разград.

Гостите застрашиха вратата на ЦСКА още в третата минута. Удар с глава на Даниел Димов беше блокиран от Матей, топката попадна в Родриго, който шутира силно, но неточно. Шест по-късно Пеняранда демонстрира отлична техника, справи се с няколко играчи на съперника преди да бъде фаулиран от Димов. Тибо Вион изпълни прекия свободен удар, но прати топката в аут

В 18-ата минута Кайседо надбяга Влатко Дробаров, но вратарят на Черно море Иван Дюлгеров предвидливо излезе, стигна пръв до топката и я изчисти в тъч. В 30-ата Димов успя  отправи удар с глава, но той бе слаб и Бусато без проблем улови топката. Малко след това шут на Цветомир Панов извън наказателното поле мина покрай вратата на "червените". В 35-ата Юрген Матей направи много важна намеса след центриране отляво на Илиан Илиев. Нидерландецът спря успоредния пас към Зе Гомеш, който щеше да получи топката сам срещу Бусато.

Най-добрата възможност за ЦСКА дойде в 42-ата минута, когато Пеняранда подаде към Тиаго, който опита удар от въздуха, но не му се получи и прати топката далеч встрани от вратата. В 44-ата Пенярада се опита да изведе Кайседо, но Панов се хвърли на шпагат и изчисти в корнер.

Първият удар след почивката беше отправен от  Пабло Гарсия в 57-ата минута. Той обаче беше блокиран от Матей, прозвуча и сигнал на съдията за игра с ръка за Гомеш преди топката да стигне до Гарсия. Три по-късно Иван Дюлгеров не се намеси добре след изстрел на Пеняранда. Около него обаче нямаше играч на ЦСКА, който да накаже грешката му.

В 64-ата минута Вион опита да изненада вратаря на Черно море с директен удар от фаул, но не успя и Дюлгеров улови топката. Само четири след това Кайседо откри резултата с майсторско изпълнение след центриране на Тиаго. Еквадорецът изпревари Димов и с глава прати топката в мрежата на варненци - 1:0.

Добра намеса на Бусато не позволи на Касми да се разпише след удар извън наказателното поле в 76-ата минута. Десет след това удар на Георги Йомов мина далеч от целта, а в заключителните секунди "червените" не допуснаха да бъдат наказани.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Кайседо (68)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 9. Адалберто Пеняранда, 11. Петър Занев, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 24. Джером Синклер, 28. Пламен Гълъбов, 30. Жорди Кайседо

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике, 20. Жозе Гомеш

90+4 - Край на мача!

86 - Удар на Георги Йомов минава далеч от целта

76 - Бусато мйсторски отрази удар на Касми

68 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Кайседо вкара с глава след центриране на Тиаго отдясно!

64 - Вион опита да изненада вратаря на Черно море с директен удар от фаул, но не успя и Дюлгеров улови топката

60 - Пеняранда стреля, Иван Дюлгеров не се намеси добре, но нямаше играч на ЦСКА наблизо, за да играе с топката

57 - Удар на Пабло Гарсия беше блокиран от Матей. В този момент прозвуча и сигнала на съдията, който видя игра с ръка за Гомеш преди топката да стигне до Гарсия

48 - Тибо Вион събота Илиан Илиев и получи жълт картон

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

44 - Пенярада се опита да изведе Кайседо, но Панов се хвърли на шпагат и изчисти в корнер

42 - Добра атака на ЦСКА завърши с подаване на Пеняранда към Тиаго, който опита удар от въздуха, но не му се получи и прати топката далеч встрани от вратата

37 - Родриго центрира в наказателното поле, там Занев не успя да изчисти и топката попадна във Васил Панайотов, той обаче стреля над вратата

36 - Юрген Матей получи картон за разправия с Родриго Енрике

34 - Шут на Цветомир Панов извън наказателното поле мина покрай вратата на "червените"

33 - Пеняранда също е санкциониран с жълт картон за нарушение срещу Попов

30 - Родриго Енрике центрира в наказателното поле, където Димов успя да отправи удар с глава, но той бе слаб и Бусато без проблем улови топката

27 - Жълт картон и за Гълъбов

25 - Виктор Попов получи жълт картон за агресивното си влизане в краката на Пеняранда

18 - Добро извеждащо подаване към Кайседо, който надбяга Влатко Дробаров, но вратарят на Черно море Иван Дюлгеров предвидливо излезе, стигна пръв до топката и я изчисти в тъч

9 - Пеняранда демонстрира отлична техника, преодоля Виктор Попов, но беше посрещнат от Даниел Димов, който влезе остро в краката му и го фаулира. Капитанът на Черно море получи жълт картон, а Тибо Вион изпълни прекия свободен удар и прати топката в аут

3 - Даниел Димов засече центриране от корнер, ударът му с глава беше блокиран от Матей, а топката попадна в Родриго, който шутира силно, но над вратата