ДРАМА В СТАРА ЗАГОРА: Косъма влезе и спаси Славия с късна дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ивайло Димитров донесе точката, Берое игра 22 минути с 10 души

ДРАМА В СТАРА ЗАГОРА: Косъма влезе и спаси Славия с късна дузпа  (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия стигна до драматично равенство при визитата си на Берое.

Срещата в Стара Загора от XVIII кръг на футболната efbet Лига приключи при резултат 1:1, след като домакините откриха преди почивката, но след нея останаха с човек по-малко и малко преди края „белите“ получиха дузпа.

Тя бе изпълнена от влезлия като резерва Ивайло Димитров, който се завърна с гол след тежка контузия и оформи крайното 1:1.

Домакините пък играха с човек по-малко след 68-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Крум Стоянов.

Иначе те започнаха много по-силно срещата и до 3-ата минута създадоха три добри положения за гол.

При последното от тях, след подаване по земя отляво, топката стигна до Еривалдо, който обаче я прати над вратата от отлична позиция.

В 10-ата Славия направи една добра контраатака, но Радослав Кирилов се засуети в пеналта и падна за дузпа, каквато не последва, а малко по-късно Берое откри резултата.

Това се случи в 12-ата минута, когато след един корнер и отклоняване с глава Гаюс Макоута бе оставен абсолютно сам на далечната греда и с лекота засече топката в опразнената врата – 1:0.

Осем минути по-късно Фуртадо бе изведен зад отбраната, навлезе и центрира остро, но Вуцов се намеси.

В 22-та минута гостите имаха своята първа сериозна възможност. Стоев центрира в наказателното поле, където Кирилов засече от въздуха, но топката мина на метър над гредата.

В 35-та минута Лебон проби и центрира, но топката бе избита. Тя обаче попадна в Цветков, който овладя, навлезе в пеналта и шутира силно, но ударът му срещна тялото на бранител.

Три минути по-късно Еривалдо получи отличен пас и центрира за Камбуров, който обаче не успя да овладее добре, а Вуцов успя да се намеси.

Пет минути след подновяване на играта топката бе центрирана в наказателното поле на „Берое“, където Стоев засече с глава, но Ганев се намеси отлично и изби в корнер.

В 56-та минута Конте проби и пробва удар, който бе блокиран. Топката попадна в Цветков, а халфът стреля, но покрай вратата.

Минута след това Макоута напредна през цялата половина на съперника и шутира от дъгата, но топката бе избита в корнер.

В ответната атака Кирилов успя да спечели терен и предостави за Сораков, който стреля от малък ъгъл, но Ганев се намеси и изби в ъглов удар.

В 60-та минута Стоянов центрира в пеналта, където Камбуров отклони за Цветков. Той шутира, но ударът му не намери целта.

Минута след това Макрилос стреля от дъгата, но право в ръцете на Ганев.

В 66-та минута Лебон направи страхотен пробив през четирима играчи на съперника и стреля, но Вуцов успя да спаси.

„Берое“ остана с десет души на терена след втори жълт и съответно червен картон за Крум Стоянов в 68-та минута.

В следващите десетина минути играта бе много накъсана от редица нарушения и нямаше опасности пред някоя от вратите.

В 81-та минута Василев проби и предостави за Конте, който стреля от дъгата на пеналта, но право в ръцете на Вуцов.

Три минути след това отново Конте навлезе в пеналта, финтира бранител и стреля, но Вуцов изби.

В следващия момент Вуцов отново се намеси след удар на Ибрахима Конте, но този път успя да улови.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 85-та минута, след като топката срещна ръката на Фуртадо в пеналта и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана Ивайло Димитров, който прати топката в мрежата – 1:1

Две минути преди края Цветков финтира бранител в пеналта и пробва да намери Фал, но Вуцов се намеси и така точките бяха поделени.

След ремито Берое събра 32 и запази петото място в класирането, докато Славия остана на предпоследна позиция с 13 пункта от 18 изиграни мача.

Берое - Славия 1:1
1:0 Гаюс Макоута (12)