В АНГЛИЯ: Юнайтед оскуба "свраките", за да си върне второто място (ВИДЕО)

Рашфорд, Джеймс и Фернандеш се разписаха за успеха, "червените дяволи са на 10 точки от Сити

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Нюкасъл на "Олд Трафорд" в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. По този начин "червените дяволи" се  завърнаха на второ място в класирането. Те обаче изостават на цели 10 точки от градския съперник Манчестър Сити, който е убедитилен лидер.

Мачът започна с опасна атака на "свраките". Жоелинтон пропиля чудесна възможност още в 4-тата минута. Той получи прецизно подаване и стреля от движение, но Давид Де Хеа успя да избие в корнер.

Половин час след началото на срещата домакините все пак успяха да открият резултата. Това се случи след невероятна солова акция на Маркъс Рашфорд. Той проби отляво, елиминира няколко защитници на Нюкасъл и с удар точно в долния ляв ъгъл даде аванс на своя отбор.

Само шест минути минути по-късно гостите успяха да изравнят. Алан Сен-Максимин изстреля отксочилата топка с глава и прати в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Давид Де Хеа. Стражът на Юнайтед бе безпомощен.

Второто полувреме домакините успяха да се настанят по-трайно в полето на "свраките" и това даде резултат в 57-ата минута. Неманя Матич пусна чудесно подаване към младока Даниел Джеймс, който се откъсна и с мощен шут не остави шансове на Дарлоу - 2:1!

Четвърт час пред края "червените дяволи" получиха дузпа. Маркъс Рашфорд бе препънат в наказателното поле на гостите и реферът бе категоричен. Зад бялата точка застана Бруно Фернандеш, който технично заби третия гол в мрежата на Нюкасъл.

До края на срещата Юнайтед можеше да направи победата си още по-изразителна, но Грийнууд и Хари Магуайър пропиляха добри възможности.