В КОНТРОЛА: Хебър тресна Левски на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юноша на "сините" донесе успеха на втородивизионния тим

Левски загуби с 0:1 от Хебър в контрола само ден, след като се изложи срещу Етър на "Ивайло". Проверката се игра на "Герена", а треньорът Славиша Стоянович даде шанс на футболисти, които не играха във Велико Търново. На терена се появиха и някои юноши на тима.

Домакините можеха да ударят първи. В 12-ата минута Стивън Петков центрира успоредно на голлинията, но нямаше играч на "сините", който да засече топката във вратата на Любенов. В ответната атака Чаворски излезе сам срещу Ники Михайлов и стреля в аут. Малко след това Божинов пробва да изведе Славчев с атрактивен пас с пета, но се оказа, че нападателят е в засада.

В 17-ата минута Мартин Петков излезе на добра позиция, но прати топката покрай десния страничен стълб. Десет след това негово центриране от фаул излезе в аут. Любнов изпревари Стивън Петрков след подаване на Валери Божинов в 36-ата минута. Три по-късно шут на Ивайло Найденов се отби в гредата. В 44-ата Ивайло Лазаров стреля над вратата на Михайлов.

В заключителните секунди на първата част Хебър получи дузпа за нарушение на Ивайло Найденов срещу Евгени Игнатов. Зад топката застана юноша на на Левски Тодор Чаворски, който се разписа във вратата на "сините" - 0:1.

След почивката в игра за "сините" се появиха Костадин Илиев, Илия Димитров и Билал Бари. Кръстев пък замени Ники Михайлов под рамката на вратата. В 56-ата минута Мартин Петков опита да изведе Марин Петков, но защитник на гостите се справи. Две минути след това Илия Димитров стреля право в ръцете на Петър Дебърлиев.

В 74-ата минута Мартин Петков стреля от пряк свободен удар, но в аут. Осем след това той беше замвенет от друг юноша на тива - Симеон Василев. Подаване на Найденов в наказателното поле към Мартин Петков беше пресечен от бранител на гостите от Пазарджик в 87-ата минута. С това беше сложен и край на всичко интересно в мача.

ЛЕВСКИ - ХЕБЪР 0:1

0:1 Чаворски (45-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Алекс Петков, Георги Александров, Николай Църовски, Симеон Славчев, Антоан Стоянов, Мартин Петков, Марин Петков, Стивън Петков, Валери Божинов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 15. Симеон Василев, 19. Билал Бари, 45. Илия Димитров, 31. Костадин Илиев, 27. Асен Митков

ХЕБЪР: 95. Александър Любенов, 18. Цветелин Тонев, 39. Живко Хаджиев, 24. Томислав Папазов, 14. Николай Дичев, 19. Георги Каракашев, 88. Ивайло Лазаров, 8. Евгени Игнатов, 98. Георги Търтов, 7. Станислав Маневски, 99. Тодор Чаворски

Резерви: 1. Петър Деберлиев, 22. Атанас Ташолов, 4. Димитър Йовчев, 17. Даниел Кадьор, 16. Стоян Сотиров, 28. Ники Янков, 15. Живко Петков, 27. Джеймс Лима, 21. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 23. Стойчо Папазов