ДРАМА НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Ботев (Пд) измъкна точката в последните секунди (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Kaнарчетата" с частичен обрат срещу Царско село

Ботев Пловдив стигна до точка при гостуването си на Царско село в последен двубой от 18-ия кръг на efbet Лига. Царско село поведе в резултата в 19-ата минута с гол на младия Димитър Костадинов, а през втората част Андерсон Кордейро удвои преднината на столичани.

Четвърт час преди края на редовното време Атанас Илиев върна пловдивчани в мача, а в четвъртата минута на даденото от съдията продължение Мишел Еспиноса донесе точката на "канарчетата".

Царско село е на девета позиция във временното класиране с 18 точки, а Ботев Пд е 11-и с 15.

В 3-ата минута Христо Попадийн центрира в наказателното поле на "канарчетата", но Виктор Генев се справи. Три минути след това топката попадна право в ръцете на Аргилашки след остър пас на Дилан Мертенс. В 8-ата минута Андерсон тръгна с топка в крака от собствената си половина, но малко преди дъгата на наказателното поле бе фаулиран от Марио Младеновски. Димитър Костадинов изпълни прекия свободен удар, но прати топката право в стената от играчи на гостите.

В 15-ата минута Иван Бандаловски прати топката във вратата на Ботев, но попадението му правилно не бе зачетено заради засада. Четири минути по-късно обаче Царско село поведе в резултата. Силен изстрел на Дилан Мертенс бе избит от Аргилашки, но топката попадна в Димитър Костадинов, който я прати в мрежата.

В 33-ата минута Славчо Шоколаров получи пас от Марио Младеновски и шутира с десния крак, но Джони Пласид улови. Минута по-късно Току отправи силен удар от дистанция, но топката премина покрай вратата на Пласид.

В 53-ата минута остро подаване на Па Конате в наказателното поле бе избито от Пласид, а Христо Попадийн след това изчисти в корнер. В следващата минута Азрудин Валентич замени Славчо Шоколаров със Салиф Сисе в търсене на изравнителното попадение. В 57-ата минута новото попълнение на Царско село Карим Роси дебютира за тима, заменяйки Панайотис Лука.

В следващата минута столичани удвоиха аванса си. Андерсон пусна към Стефан Христов той центрира, а Аргилашки изби топката, пращайки я на крака на Андерсон, който със силен шут се разписа за 2:0.

В 64-ата минута отлично изпъление на фаул на Кевин Янсон се отби в гредата. В 66-ата минута домакините бяха близо до трето попадение, но Андерсон и Карим Роси пропуснаха да се разпишат във вратата на Аргилашки.

В 74-ата минута Ботев върна един гол. След центриране от фаул в наказателното поле на "царете" се получи разбъркване, а Атанас Илиев бе най-съобразителен и прати топката във вратата на Пласид.

В 80-ата минута отлична намеса на Джони Пласид предотврати гол във вратата му след удар с глава на Виктор Генев. В 87-ата минута на срещата капитанът на домакините Реян Даскалов даде знак, че не може да продължи срещата и бе изнесен на носилка. Любо Пенев обаче вече бе изчерпал правото си на смени и Царско село остана с 10 човека на терена. След няколко минути Даскалов се върна на терена, накуцвайки.

В четвъртата минута на добавеното време Ботев Пд изравни резултата. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Еспиноса отправи удар с десния крак, който бе неспасяем за Пласид.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ ПД 2:2
1:0 Димитър Костадинов 19
2:0 Андерсон 58