ИЗДЪНКА: Слаб Локо (Сф) сбърка в Горна Оряховица (ВИДЕО)

"Червено-черните" стигнаха само до 0:0 срещу местния Локомотив

Локомотив (Сф) не успя да победи Локомотив (ГО) като гост и изостана на две точки от лидера във Втора лига - Пирин (Благоевград). Мачът в Горна Оряховица завърши 0:0. Тимът на Иван Колев изигра слаб мач и загуби две ценни точки в битката за първото място.

Още в първата минута тежък сблъсък между Иван Пенев и Григор Долапчиев отвори аркада на окото на футболиста на гостите от София. Наложи се да го кърпят около пет минути, но след това се завърна с превръзка на главата. Малко след това Виктор Митев получи тежка контузия и се наложи да бъде принудително заменен от Тодор Бакърджиев.

В 16-ата минута след хубаво центриране от пряк свободен удар топката достигна до Петко Цанков, но ударът му с глава премина встрани от вратата на Божидар Митрев. В 32-ата Григор Долапчиев опита да подаде към Николай Цветков, но пасът му бе пресечен от защитник на домакините. Въпреки това топката дойде удобна за футболиста на Локо (София), който опита удар от границата на наказателното поле, но неточно.

Десет минути по-късно гостите се разминаха с това да открият резултата. След центриране от корнер на Мики Орачев към близкия ъгъл топката летеше право към вратата на Християн Христов, но вратарят на Локо (Горна Оряховица) успя да избие от голлинията.

В 47-ата минута Мики Орачев пресече подаване на футболист на домакините и напредна хубаво с топка в крака, като успя да достигне до границата на наказателното поле на тима от Горна Оряховица. Последвалият му изстрел обаче се оказа право в обсега на Християн Христов.

Натискът на гостите в началото на второто полувреме продължаваше да расте. В 49-ата минута Светослав Диков отне топката в близост до наказателното поле на противника след грешка в защитата на домакините. Нападателят проби отдясно, като изчака добре включването на влезлия като резерва Томислав Павлов. Последният обаче стреля слабо и стражът на Локо (ГО) спаси. Няколко секунди по-късно Диков опита удар с глава, но топката премина над напречната греда.

В 60-ата минута Педро Ферари центрира отдясно и намери Николай Цветков, който стреля с глава, но в аут. Секунди по-късно отново Демона се оказа на чиста позиция вдясно от вратата, но отново не намери очертанията на вратата.

В 70-ата минута отново комбинация между Педро Ферари и Николай Цветков доведе до хубав изстрел на полузащитника от границата на наказателното поле, като само гредата раздели софиянци от гола.

В 84-ата минута Мики Орачев намери свободния Георги Бабалиев, който с прекрасно движения елиминира защитник на Локо (ГО) и навлезе в наказателното поле на домакините. Там обаче футболистът на столичани не се ориентира добре и кълбото му бе избито. То обаче стигна до Николай Цветков, който бе останал напълно сам в близост до вратарското поле, но Демона стреля неточно.