В БУКУРЕЩ: Челси пречупи Атлетико с фамозен гол на Жиру (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани взеха минимален аванс в осминафиналния сблъсък от Шампионската лига

С истински шедьовър на Оливие Жиру отборът на Челси постигна трудна, но много важна победа с 1:0 в първия осминафинален сблъсък с Атлетико (Мадрид) от тазгодишното издание на Шампионска лига.

„Дюшекчиите“ бяха домакини в срещата, която обаче се игра в румънската столица Букурещ заради забраната за полети от Великобритания към Испания във връзка със световната пандемия и новия щам на коронавируса в Англия.

Дежурен делегат на двубоя бе изпълнителният директор на Левски Павел Колев, а мачът бе решен в средата на втората част, когато Жиру реализира с майсторска задна ножица.

Иначе мачът не започна никак добре за англичаните, защото още в 55-ата секунда Мейсън Маунт получи жълт картон, който ще го лиши от участие в реванша.

Във втората минута пък лондончани сами създадоха опасност пред своята врата, след като капитанът им Сесар Аспиликуета върна топката към вратаря Едуард Менди, чието първо докосване го подведе и Саул за малко да се възползва, но в крайна сметка не успя.

Това вдъхна увереност на „дюшекчиите“ и те овладяха инициативата в началните минути.

В 14-ата Луис Суарес се справи с двама опоненти до аутлинията и подаде много добре, успоредно на голлинията, ала Тома Лемар не успя да засече в опразнената мрежа.

Челси отговори в ответната атака. Шанс се откри пред Тимо Вернер, но той стреля изключително неточно. Впоследствие нарушенията зачестиха и мачът се накъса.

В 38-ата минута отново Вернер отправи мощен удар по диагонала, който Ян Облак успя с мъка да избие, а малко след това Атлетико осъществи образцова контраатака, ала Суарес не съумя да я завърши.

Така първото полувреме приключи без попадения и със само два точни удара, отправени от Челси.

След паузата срещата продължи равностойно, а опонентите рядко стигаха до чисти голови ситуации.

В 68-ата минута обаче Оливие Жиру откри резултата с изящна алапиола.

Френският нападател вкара фамозен гол, който първоначално бе отменен заради засада, но след разглеждане на ситуацията с ВАР бе зачетен.

Челси поведе в 71-ата минута с шестото попадение на Жиру в последните му 4 мача в Шампионска лига.

Това допълнително повиши напрежението и не след дълго се стигна до инцидент между Луис Суарес и Антонио Рюдигер, който обаче се размина без жълти картони.

До края нови попадения не паднаха и английският тим взе минимален аванс преди реванша в Лондон на 17-и март.

Челси остана непобеден под ръководството на новия си треньор Томас Тухел и е допуснал само две попадения в 8 срещи с германския специалист.

В следващите две седмици на „сините“ предстоят три не по-малко сериозни теста – срещу Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Евертън.

Атлетико (Мадрид) – Челси 0:1
0:1 Оливие Жиру (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Облак, Савич, Фелипе, Ермосо, Йоренте, Коке, Саул, Лемар, Кореа, Феликс, Суарес;

ЧЕЛСИ: Менди, Аспиликуета, Кристенсен, Рюдигер, Хъдсън-Одой, Ковачич, Жоржиньо, Алонсо, Маунт, Вернер, Жиру;

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)