БЯЛА РАДОСТ! Непримирима Славия обърна Арда в Овча купел и изплува от дъното (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Белите" стигнаха до четвъртата си победа за сезона след като на два пъти изоставаха в резултата

Славия успя да победи с 3:2 Арда в изключително интригуващ мач от 19-ия кръг в efbet Лига. "Белите" изоставаха на два пъти в резултата, но стигаха до равенството, а накрая Петер Макрилос заби победния гол за домакините.

Домакините влязоха активно в срещата, но до опасности пред Караджов не се стигаше. Арда отговори на предизвикателството и в 8-ата минута на два пъти стражът на "белите" Вуцов беше поставен на изпитание.

Така в 15-ата минута гостите поведоха. Спас Делев изведе отлично Александър Георгиев на левия фланг и той без забавяне пусна топката по земя към Тонислав Йорданов, който се възползва от неразирателството между Петър Патев и Емир Виячки и отклони в мрежата за 0:1.

Реакцията на домакините обаче беше светакавична. Веднага след центъра Радослав Кирилов проби по левия фланг и центрира. Караджов изби, но топката беше посрещната пред наказателното поле от австралиеца Петер Макрилос, който с хубав шут я прати във вратата на гостите.

Последваха силни минути за Славия, които на два пъти обстрелваха вратата на Арда чрез капитана Рангелов, но без успех. Емил Стоев, който изигра мач №100 в елина, също нямаше късмет в завършващия удар.

Пет минути преди почивката гостите отново излязоха напред в резултата. Румен Руменов засече с глава центриране на Александър Георгиев отляво, надскачайки Филип Антовски за 1:2.

Втората част също започна вихреното. След няколко добри атаки и към двете врати, се стигна до попадение в 55-та минута. Халфът Георги Вълчев върна Славия в мача с много красив изравнителен гол, след като Димитър Рангелов задържа топката отляво в наказателното поле и върна по земя към непокрития Вълчев, който си нагласи топката и с топовен шут не остави шансове на Караджов - 2:2.

В 72-ата минута Славия стигна до пълен обрат. В основата му беше резервата Дарко Тасевски, който с гениален пас разсече отбраната на Арда и изведе Петер Макрилос очи в очи с Караджов. Австралиецът не трепна и промуши топката в мрежата за 3:2.

Така Славия събра 16 точки и вече е с една повече от 12-ия Ботев (Враца). Арда пък приключи впечатляващата си серия от 11 мача без загуба и остана четвърти с 35 точки.

Славия - Арда 3:2
0:1 Тонислав Йорданов 15