Барса шамароса Севиля насред "Рамон Санчес Писхуан", Меси блести (ВИДЕО)

Каталунците стигнаха до важен успех с 2:0

Отборът на Барселона постигна много важна победа в утвърждаването си в челото, след като надви с 2:0 Севиля като гост и под някаква форма си отмъсти на съперника за изхвърлянето си от Купата н Краля. Усман Дембеле даде аванс на „блаугранас” в 29-ата минута, а пет преди края направилият страхотен мач Лионел Меси категоризира победата на Барса.

Така каталунците изместиха Севиля от третото място и вече са с 50 точки, две повече от андалусийците, но и с мач повече, като лидерът Атлетико е с пет точки повече, но също с мач пасив.

Мачът стартира с осезаем превес на гостите, но първият шанс в мача дойде чак в 22-ата минута. Тогава Дембеле стреля технично, но Ясин Буну улови топката. Веднага след това Меси също пробва удар, който беше спасен от вратаря. Седем по-късно обаче френският офанзивен играч на Барса не сбърка и изведе своя отбор напред в Андалусия.

В 34-ата Барселона отново създаде опасна нападение, но не се стигна до изстрел към вратата на Буни. В 41-ата Дест опита изстрел от границата на наказателното поле, но го прати над вратата. Пет минути след старта на втората част Хесус Навас отправи първия удар за домакините в мача за Севиля, който обаче беше уловен от Марк-Андре тер Стеген. При следващата атака на Барса Френки де Йонг пусна опасен пас, но той не беше засечен от Жорди Алба.

В 57-ата резервата Ен-Несири шутира, топката рикошира и попадна в обятията на Тер Стеген. В 58-ата Барса беше много близо до втори гол. Комбинация между Меси и Педри продължи с извеждащ пас за Алба по лявото крило. Неговото центриране стигна до далечната греда, където Дест стреля много силно, но топката срещна гредата. Минута по-късно Дембеле беше изведен на добра позиция, но реши да върне топката към Меси, който я прати над вратата. В 64-ата Ескудеро засече центриране на резервата Сусо, но ударът му беше прекалено неточен. В 68-ата Лангле вкара топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада, която беше потвърдена от ВАР.

В 79-ата Ленгле атакува вратара на Севиля след центриране на Меси, но ударът му с глава отиде встрани, а френският бранител бе и в положение на засада. В 81-ата минута Араухо получи много сериозна болка в левия крак при атака на домакините и направи сериозна гримаса. След това Араухо бе заменен от Самюел Юмтити.

Лионел Меси реализира 35-ия си гол в кариерата си във вратата на Севиля в 85-ата минута. Аржентинецът направи солова акция и опита да копне топката над вратаря Буну. Той парира топката, но тя се върна в №10, който я довкара във вратата на Севиля за 2:0.

СЕВИЛЯ - БАРСЕЛОНА 0:2
0:1 Усман Дембеле (29)
0:2 Лионел Меси (85)

Севиля: Буну, Навас, Кунде, Карлос, Ескудеро, Фернандо, Жордан, Ракитич, Мунир, Гомес, Де Йонг

Барселона: Тер Стеген, Дест, Пике, Лангле, Мингеса, Алба, Бускетс, Де Йонг, Педри, Дембеле, Меси

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира