Екзекуторът на Андреев спечели титлата в Сингапур (ВИДЕО)

Австралиецът надви четвъртия в схемата за 84 минути

Алексей Попирин триумфира с първа титла от ATP тура в своята кариера, след като се наложи с 4:6, 6:0, 6:2 над Александър Бублик на финала на тенис турнира в Сингапур.

Непоставеният австралиец доминираше от сервис, за да надвие четвъртия в схемата Бублик за 84 минути. Попирин загуби само с шест точки при свой сервис (46/52) и спечели седем поредни сервис гейма от 3:5 в първия сет.

На осминафиналите Попирин надигра Адриан Андреев. Националът на България взе сет на шампиона и остана на корта почти два часа, но в крайна сметка оттъпи след 1:6, 7:5, 3:6.

Бублик също се опитваше да вдигне първия си трофей от тура във втория си финал за годината, след като по-рано се оттегли от шампионския мач в Анталия с травма на десния глезен.