ДРАМА В КОМАТЕВО: Ботев отпадна за Купата след продължения (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА 1948 се класира за четвъртфиналите на турнира с гол за 2:1 в стотната минута

Ботев (Пловдив) отпадна драматично от турнира за Купата на България, след като загуби с 1:2 след продължения от гостуващия ЦСКА 1948 в Коматево.

Осминафиналният двубой бе доста интензивен и освен трите попадения, предложи редица шансове за гол, 2 греди и 2 контузии в състава на домакините.

Преди срещата пък юноши от школата им опънаха на терена транспарант с надпис „143 години свободна България“ по повод националния празник 3 март.

След началния съдийски сигнал двата отбора не губиха време и предложиха една много оспорвана и интересна среща.

Гостите я започнаха по-добре и можеха да открият резултата още в 7-ата минута, когато обаче Димитър Митков стреля покрай вратата на Георги Аргилашки.

Отговорът на Ботев не закъсня. Две минути по-късно Реда Рабей нацели страничната греда с мощен изстрел от над 20 метра.

Последва още един пропуск на „жълто-черните“, които малко по-късно получиха попадение.

В 14-ата минута Марио Младеновски сгреши при изнасянето на една топка и позволи на Димитър Митков да му я отнеме, след което го фаулира в пеналта и гостите получиха дузпа.

Зад бялата точка застана Ивайло Чочев и хладнокръвно откри резултата в 16-ата минута със своя първи гол от 2018 г. насам.

След попадението двата отбора заиграха по-колебливо и често допускаха грешки.

В 31-ата минута Ботев организира една добра атака, при която Току постави топката на крака на Реда Рабей с чудесно центриране. Французинът бе непокрит зад защитата на гостите и стреля силно, но над целта.

Не след дълго отново Рабей имаше чудесна възможност, но този път вратарят на ЦСКА 1948 спаси, а след добавката на Салиф Сисе решително се намеси Ангел Лясков и изби в корнер.

Скоро след неговото изпълнение сгрешилият при дузпата Марио Младеновски бе заменен от Маркиньос, който записа своя официален дебют за Ботев и през втората част го ознаменува със страхотен гол.

Преди почивката двамата треньори извършиха общо 4 смени в съставите си, като една от тях бе принудителна, тъй като Салиф Сисе от домакините се контузи.

Скоро след паузата пък блесна Маркиньос, който изравни резултата с истински шедьовър от средна дистанция след индивидуален рейд – 1:1 в 53-ата минута.

В 77-ата пък домакините имаха късмет, тъй като Денислав Александров отправи фантастичен удар и топката срещна гредата, след което попадна у Димитър Митков, ала нападателят я прати над опразнената врата и пропусна отлична възможност.

Впоследствие капитанът на пловдивчани Виктор Генев също получи травма, но трите смени вече бяха извършени и той трябваше да остане на терена, за да не доиграе Ботев двубоя с човек по-малко.

В крайна сметка редовното време завърши без победител и срещата влезе в продължения, което даде възможност на треньорите за допълни рокади и Генев бе заменен от 18-годишния Атанас Чернев.

Това сякаш повлия на „канарчетата“, защото още в първото продължение те инкасираха попадение.

Димитър Митков бе точен с глава в стотната минута и така даде за втори път аванс в мача на ЦСКА 1948.

Гостите го запазиха до края на първите допълни 15 минути, а можеха и да го увеличат, ако Аргилашки не бе избил от голлинията изстрел на резервата Александър Александров.

През второто продължение нови попадения не паднаха, макар че Ботев потърси изравняването и се стигна до напрежение между двата лагера.

Резултатът обаче остана 2:1 за столичани и така те се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Ботев Пд - ЦСКА 1948 1:2
0:1 Ивайло Чочев (16, дузпа)
1:1 Маркиньос (53)
1:2 Димитър Митков (100)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 5. Марио Младеновски, 4. Виктор Генев (к), 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 17. Салиф Сисе, 3. Па Конате, 10. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 21. Емануел Току, 13. Мишел Еспиноса;

ЦСКА 1948: 1. Димитър Тодоров, 19. Георги Господинов, 21. Венцислав Василев, 3.Димитър Пиргов, 4. Ангел Лясков, 10. Васил Шопов, 18. Ивайло Чочев (к), 11. Денислав Александров, 90. Николай Ганчев, 27. Борислав Дамянов, 9. Димитър Митков.