ТОЙ ГО НАПРАВИ! Робърта класира Левски с хеттрик срещу Берое (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Сините" стигнаха до 3:1, въпреки новия гол на Камбуров на Герена

Левски победи с 3:1 Берое в мач от 1/8-финалите за Купата на България.

Момчетата на Славиша Стоянович успяха да донесат навръх 3-ти март изключително нужна доза радост на феновете си, които определено не са впечатлени от формата на отбора си от началото на пролетния дял на шампионата в efbet Лига.

В герой за Левски се превърна голмайсторът им Найджъл Робърта, който се разписа и за трите гола и собственоръчно пребори старозагорци, които пък поведоха първи в мача чрез Мартин Камбуров, който за пореден път наказа "любимата си жертва".

Още във 2-рата минута Левски направи добро нападение, когатоМартин Петков проби по левия фланг и с остро подаване в наказателното поле потърси свой съотборник, но защитник на заралии съумя да изчисти в ъглов удар.

В 14-ата минута гостите отнеха топката и се втурнаха в предни позиции. Стив Фуртадо намери Мартин Камбуров в наказателното поле. Точно преди нападателят да отправи удар, Ивайло Найденов с хубав шпагат изби. Пет минути по-късно Мартин Петков отне топката в половината на Берое и комбинира с Райнов. Капитанът на „сините“ върна към младока, който опита силен удар от дистанция, но прати топката високо над напречната греда.

Секунди по-късно Берое получи правото да изпълни дузпа след голяма глупост от страна на Файсал Рерас. Топката бе върнаха към него, а бранителят остана статичен. Стив Фуртадо дебнеше и успя да изпревари Рерас. Белгиецът с марокански корени извърши нарушение и главният съдия Станислав Тодоров посочи бялата точката. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с мощен удар не остави шансове на Звонимир Микулич.

В 35-ата минута Берое получи пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Микулич. Мартин Камбуров опита директно изпълнение, но прати топката право в ръцете на хърватския страж.

Две минути по-късно Гаюс Макута фаулира Найджъл Робърта на 3-4 метра пред наказателното поле и Левски получи пряк свободен удар. Именно нападателят изпълни фаула, завъртя топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на вратата.

В 42-рата минута Стив Фуртадо бе изведен с дълго подаване отдясно. Рерас отново не се намеси по най-добрия начин и позволи топката да премине над главата му. Фуртадо потърси свой съотборник в наказателното поле. Централният бранител на „сините“ Ребин Сулака успя пръв да играе с топката, но за малко да си вкара автогол.

В началото на втората част и двата отбора трудно организираха нападения и сериозни голови опасности за двете врати липсваха. В 55-ата минута Хасани спря пробив на Рерас отляво и Станислав Тодоров отсъди нарушение. Мартин Петков застана зад топката и опита изненадващ удар, но Генадий Ганев внимаваше и боксира.

В 57-ата атака „сините“ организираха страхотна атака и стражът на Берое трябваше да се намесва решително. Илия Юруков намери Найджъл Робърта на границата на наказателното поле. Нападателят елегантно с едно докосване изведе Ивайло Найденов в наказателното поле и той стреля от малък ъгъл, но Ганев отрази с крак.

Час игра след началото Карлос Охене направи огромна глупост и си изкара директен червен картон от нищото. Той се сблъска с Мартин Петков в центъра на терена. Двамата футболисти останаха да лежат на заемята. Охене се изправи, изпусна нервите си и настъпи Петков. Това не убягна от погледа на Станислав Тодоров, който директно извади червения картон.

В 64-тата минута Илия Юруков бе изведен в наказателното поле от Насиру Мохамед, но бе препънат в гръб от Александър Цветков. Главният рефер мигновено посочи бялата точка за 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Робърта, който бе безпощаден и удвои головата си сметка в мача за 2:1.

Няколко минути по-късно след центриране от ъглов удар Найджъл Робърта влезе остро на вратаря Генадий Гадев и получи официално предупреждение въпреки претенциите на Берое за директен червен картон. Влизането на нападателя бе изключително опасно с бутонките напред и определено можеше да бъде изгонен за тази своя проява.

В 77-ата минута Найджъл Робърта направи страхотен пробив по левия фланг и комбинира с Мартин Райнов. Капитанът на домакините си спря топката и стреля, но защитник на старозагорци блокира. Секунди по-късно Михайлович навлезе в наказателното поле, но стреля неточно.

Пет минути преди изтичането на редовното време Генадий Ганев запази интригата в мача. Михайлович бе изведен по десния фланг. Крайният бранител подаде към Илия Юруков, който стреля, но стражът на Берое реагира блестящо и изби. Робърта стигна пръв до топката, но бе отсъдена засада.

Точка на спора сложи Найджъл Робърта във 2-рата минута на добавеното време. Той открадна топката в центъра и излезе очи в очи с Генади Ганев. Нападателят завърши хладнокръвно и оформи крайния резултат 3:1 в полза на „сините“.

Левски - Берое 3:1
0:1 Камбуров (дузпа) 27
1:1 Робърта 38
2:1 Робърта 65
3:1 Робърта 90+1

Стартови състави:

Левски: Микулич, Райнов, Сулака, Найденов, Робърта, Рерас, Даске, Юруков, Петков, Висенте, Михайлович

Берое: Ганев, Мезаг, Цветков, Охене, Макоута, Фал, Хасани, Перейра, Ангелов, Стоянов, Камбуров

90+3 - Край на мача!

90+1 - ГООЛ за Левски! Робърта наказа груба грешка на Берое в защита и сам срещу Ганев не сбърка, за да оформи своя хеттрик!

83 - Фал се размина на сантиметри да засече подаване на Иван Минчев в наказателното поле и да възстанови равенството!

78 - Отличен пробив на Михайлович отдясно, който навлезе в наказателното и стреля, но ударът му беше блокиран в корнер

69 - Удар от движение на Георги Ангелов, но топката минава покрай Микулич

65 - ГООЛ за Левски! Робърта е точен от 11-те метра и пълният обрат е факт!

64 - Наказателен удар за Левски! Юруков направи двойно с Насиру и беше съборен от Александър Цветков в наказателното поле, което беше достатъчно за отсъждане на дузпа!

61 - Охене оставя Берое с човек по-малко, след като получава червен картон за настъпване на Мартин Петков, който беше легнал на терена

57 - Силен удар по земя на Найденов, след като Робърта го намери отлично, но Ганев спаси по отличен начин изстрела!

53 - Хасани получава жълт картон след като спря набиращия скорост Рерас

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първата част!

38 - ГООЛ за Левски! "Сините" се връщат в мача след гол на Найджъл Робърта! Макута фаулира Робърта пред дъгата на наказателното поле, а нидерландецът изпълни превъзходен свободен удар!

30 - Нов удар на Камбуров по посока на Микулич, но стражът спаси

27 - ГОООЛ за Берое! Камбуров беше точен от 11-те метра и извежда гостите напред в резултата!

26 - Дузпа за Берое!  Фуртадо изпревари Файсел Рерас, а крайният бранител на Левски препъна играча на тима от Стара Загора и реферът Тодоров посочи бялата точка.

20 - Мартин Петков шутира от сериозно разстояние, но топката излита далеч от целта

14 - Сериозен пропуск на Камбуров! Макута напредна и комбинира с Камбуров в наказателното поле, като той се забави и не шутира, а Михайлович с прекрасен шпагат предотврати почти сигурен гол!

11 - Мартин Петков достави центриране от свободен удар отляво, но пасът му беше прекалено неточен, за да се стигне до голова ситуация.

2 - Мартин Петков проби по левия фланг и с остро подаване в наказателното поле потърси свой съотборник, но защитник на заралии съумя да изчисти в ъглов удар.

1 - Начало на мача в София

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона