НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Лудогорец потрепери, но се класира за четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани изхвърлиха Царско село за Купата с два гола преди почивката, Недялков с тежка травма

Лудогорец се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като спечели визитата си на Царско село в София с 2:1.

Така наставникът на домакините Любослав Пенев за първи път загуби от шампионите на България, които отбелязаха две попадения още преди почивката, когато тежка травма получи националът Антон Недялков.

Иначе и Любо, и Валдас Дамбраускас направиха доста промени в съставите си като дадоха шанс на играчи, получаващи по-рядко такъв, а класата на разградчани си каза думата.

Още в 3-ата минута Мавис Чибота стреля опасно, но ударът бе блокиран от Ивайло Марков.

Не след дълго избраният за Футболист на годината в Конго футболист опита нов изстрел, ала Михаил Иванов спаси.

В 17-ата минута отново Чибота отправи силен шут - над целта, но в 33-ата се разписа.

Тогава Елвис Ману открадна топката от Антонио Георгиев в центъра и много добре изведе своя съотборник, който откри резултата в полза на Лудогорец.

Пет минути по-късно Антон Недялков се контузи неприятно и бе заменен, а в добавеното време на първата част Лудогорец вкара втория си гол.

Това се случи след един корнер и разбъркване в наказателното поле на домакините, при което Абел Анисе се пребори в пеналта със съперник и направи резултата 2:0.

Домакините обаче започнаха много по-добре второто полувреме и след един пропуск на Дилан Мертенс последният все пак успя да се разпише.

В 59-ата минута той проби в половината на Лудогорец и стреля към Пламен Илиев, който не се намеси добре и Царско село намали до 1:2.

Последваха опасни изстрели на резервите Емануил Манев и Стефан Христов, като при втория вратарят на гостите се намеси отлично и така изкупи вината си при гола на „царете“.

Те обаче не се отказаха до края. Първо удар на Луи Нганиони премина над целта, а после попадение на Стефан Христов бе отменено заради засада.

Междувременно след дълго отсъствие заради контузия в игра за Лудогорец се появи Вандерсон.

Той и съотборниците му успяха да опазят минималния си аванс до последния съдийски сигнал, който прати Лудогорец на четвъртфинал.

В следващата фаза ще играят още Локомотив (Пловдив), ЦСКА, Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948, а последните участници в нея ще станат ясни след срещите Левски – Берое, Ботев (Враца) – Черноморец (Балчик) и Славия – Монтана.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Мавис Чибота (33)
0:2 Анисе (45+2)
1:2 Мартенс (59)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Михаил Иванов, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев (к), 7. Лесли де Са, 14. Христо Попадийн, 20. Ален Стеванович, 22. Луис Педро, 25. Уесли, 44. Карим Роси, 89. Луи Нганиони, 98. Хари Денков;

РЕЗЕРВИ: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 8. Панайотис Лука, 9. Стефан Христов, 10. Димитър Петров, 11. Андерсон Коста, 21. Емануил Манев;

Треньор: Любослав Пенев;

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев (к), 10. Елвис Ману, 12. Абел Анисе, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков;

РЕЗЕРВИ: 1. Кристиан Кахлина, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов, 28. Клаудиу Кешеру, 30. Козмин Моци, 88. Вандерсон, 95. Каули Оливейра;