Локомотив (Дамяница) вкара 4 на Спортист (Струма)

Георги Надеждев с хеттрик, вижте коментарите от двата лагера след мача

Много силен мач изиграха футболистите на Локомотив (Дамяница) като гости на Спортист (Струма) и с три гола  на Георги Надеждев и един на Димитър Андонов записаха убедителна победа с 4:1.

Почетното попадение за отбора на домакините отбеляза от дузпа Илия Каталски.

Опитите на домакините да окажат нужната съпротива на гостуващия тим се оказаха безуспешни. Футболистите на тима от Дамяница, начело с известния Георги Надеждев в компания с Димитър Андонов и Георги Дончев буквално пропиляха защитата на домакините.

Първото попадение Георги Надеждев отбеляза в 7-ма минута след самостоятелен пробив по десния фланг, изпращайки топката в далечния ъгъл за 0:1. На два пъти по-късно Димитър Андонов изскочи сам срещу вратаря на Спортист, но не успя да го простреля. В 24-та минута Георги Надеждев разтресе гредата зад стража на домакините. В 31-ата минута при атака на домакините Илия Каталски бе спънат в наказателното поле на гостите и отлично ръководещият срещата Иван Георгиев отсъди дузпа, която потърпевшия превърна в гол за 1:1.

До края на първото полувреме Константин Кирилов от домакините проигра чисто голово положение за своя тим. В 54-та минута Димитър Андонов от фаул разтресе напречната греда на домакините и в добавката Георги Надеждев не сгреши – 1:2. След самостоятелен пробив от средата на терена Димитър Андонов тръгна фронтално към вратата на домакините, преодоля изпречилите му се и от движени от 10 метра покачи на 1:3. Четири минути преди края на мача Георги Надеждев след самостоятелна акция от дълбочина ефектно в стил Меси успя да простреля вратаря на Спортист за 1:4.

„Доволен съм от играта, и от резултата от страна на нашите футболисти. Съдийството на петричката бригада също бе на много добро равнище”, каза президентът на Локомотив (Дамяница) Атанас Ангелов, а Илия Каталски от отбора на Спортист Струма сподели: „Получи се много добър мач, с доста интересни атаки и пред двете врати. През първата част на мача стояхме добре на терена, но не успяхме да реализираме положенията си. След втория гол се оголихме, тръгнахме да изравняваме и така се стигна до тази тежка загуба”.