В СКЛАВЕ: Местният Спартак надви Ветрен

„Заслужено спечелихме трите точки“, посочи Стойчо Герчев

Мачът от 15 кръг за първенството на областна група Струма-1 между отборите на Спартак (Склаве) и Ветрен (Полена) започна с натиск на домакините, като атаките им се провеждаха най-вече по крилата чрез Мартин Пантазиев и Венелин Костадинов.

Първото сериозно голово положение за отбора на домакините бе в 28-ма минута, след като вратаря Илиян Иванов се представи блестящо и не допусна топката зад себе си в мрежата.

Второто полувреме се изигра в половината на гостите. Именно тогава бе и отбелязано и единственото попадение в мача.

Илия Атанасов отне топката от средата на терена, насочи я майсторски към Илия Чакалов, който я повдигна и от въздуха я изпрати неспасяемо във вратата на гостите за 1:0.

Последните десетина минути гостите заиграха пред наказателното поле на домакините, но тяхната защита беше твърде организирана и безгрешна.

Последния шанс за отбелязване на нов гол за отбора на домакините беше на Стойчо Георгиев, който от 27-28 метра извиси топката над изградената стена от домакините от фаул, но вратаря им с котешки скок улови кълбото.

След мача Стойчо Герчев от отбора на Спартак Склаве сподели:

„През първото полувреме неточните удари на Илия Чакалов и Васил Середаров бяха причина да не отбележим гол. През втората част заиграхме по-добре и по-съсредоточено - заслужено спечелихме трите точки с гол на Илия Чакалов. В неделя ще премерим сили с Изтребител Ново Делчево като гости”.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили